installation - en to el translation catalogue (115 entries)

en: &Start YaST Control Center
el: &Εκκίνηση του Κέντρου Ελέγχου YaST

note: caption for dialog "Congratulation Dialog"
en: Installation Completed
el: Η Εγκατάσταση Ολοκληρώθηκε

en: <p><b>Congratulations!</b></p>
el: <p><b>Συγχαρητήρια!</b></p>

note: congratulation text 2/4
en: <p>The installation of &product; on your machine is complete.
    After clicking <b>Finish</b>, you can log in to the system.</p>
el: <p>Η εγκατάσταση του &product; στο μηχάνημα σας έχει ολοκληρωθεί.
    Αφού πατήσετε το <b>Τέλος</b>, μπορείτε να συνδεθείτε στο σύστημα.</p>

note: congratulation text 3/4 Translators: If there exists a SuSE web-page for your language change the address accordingly. If in doubt leave the original.
en: <p>Visit us at www.suse.com.</p>
el: <p>Επισκεφτείτε μας στο www.suse.com.</p>

note: congratulation text 4/4
en: <p>Have a lot of fun!<br>Your SuSE Development Team</p>
el: <p>Να περνάτε καλά!<br>Η Ομάδα Ανάπτυξης της SuSE</p>

note: help 1/4 for dialog "Congratulation Dialog"
en: <p>Your system is ready for use.</p>
el: <p>Το σύστημα σας είναι έτοιμο για χρήση.</p>

note: help 2/4 for dialog "Congratulation Dialog"
en: <p><b>Finish</b> will close the YaST installation and continue
    to the login screen.</p>
el: <p>Το κουμπί <b>Τέλος</b> θα κλείσει την YaST εγκατάσταση και
    θα συνεχίσει στην οθόνη σύνδεσης χρήστη.</p>

note: help 3/4 for dialog "Congratulation Dialog"
en: <p>If you choose the default graphical desktop KDE, you can
    adjust some KDE settings to your hardware. Also notice
    our SuSE Welcome Dialog.</p>
el: <p>Αν επιλέξετε το προκαθορισμένο γραφικό περιβάλλον KDE, μπορείτε
    να διευθετήσετε μερικές ρυθμίσεις του KDE σύμφωνα με το υλικό σας. Επίσης σημειώστε
    και τον Διάλογο Υποδοχής της SuSE.</p>

note: help 4/4 for dialog "Congratulation Dialog"
en: <p>If desired, experts can use the full range of SuSE's configuration
    modules at this time. Check <b>Start YaST Control Center</b> and it will start
    after <b>Finish</b>. Note: The Control Center does not have a back button to
    return to this installation sequence.</p>
el: <p>Αν είναι επιθυμητό, οι ειδικοί μπορούν να χρησιμοποιήσουν την πλήρη σειρά των μονάδων
    ρυθμίσεων της SuSE's αυτή τη φορά. Επιλέξτε <b>Εκκίνηση YaST Κέντρου Ελέγχου</b> και θα ξεκινήσει
    μετά από τον <b>Τερματισμό</b>. Σημείωση: Το Κέντρο Ελέγχου δεν έχει κάποιο κουμπί επιστροφής 
    για να επιστρέψετε σε αυτήν την ακολουθία της εγκατάστασης.</p>

note: Confirmation message: Ask user if he really wishes to begin the installation, i.e. format hard disk partitions and install software. Before this point nothing has been changed - now we really mean business. `Yes' will prepare (format) the disk and install the software. `No' will go back; further con
en: Warning:
    YaST2 has obtained all the information
    required to install %1.
    The installation will be carried out according
    to settings made in the previous dialogs.
    To commit the installation and all choices made
    so far, choose "Yes".  Choose "No" to return
    to the previous dialog.
    
    Start installation?
el: Προσοχή:
    Το YaST2 έχει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες
    που χρειάζονται για την εγκατάσταση του %1
    Η εγκατάσταση θα γίνει σύμφωνα
    με τις δικές σας επιλογές που έγιναν στους
    προηγούμενους διαλόγους.
    Για την επικύρωση της εγκατάστασης, και όλων
    των επιλογών που έχουν γίνει μέχρι τώρα,
    επιλέξτε  "Ναι".  Επιλέξτε "Όχι" για να
    πάτε πίσω στον προηγούμενο διάλογο.
    
    Εκκίνηση εγκατάστασης;

note: PushButton: Allright, really start installation
en: &Yes, install
el: &Ναι, εγκατάσταση

note: Confirmation message: Ask user if he really wishes to begin the update, i.e. update software. Before this point nothing has been changed - now we really mean business. `Yes' will update the software. `No' will go back; further config steps are possible. Translators notice: Line length < 48 chars.
en: Warning:
    YaST2 has all the data required for updating %1.
    The update will be carried out according to your
    settings made in the previous dialogs.
    To commit the update and all choices made
    so far, choose "Yes".  Choose "No" to return
    to the previous dialog.
    
    Start update?
el: Προσοχή:
    Το YaST2 έχει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες για την ενημέρωση του %1.
    Η ενημέρωση θα γίνει σύμφωνα με τις
    ρυθμίσεις που έγιναν στους προηγούμενους διαλόγους.
    Για να επικυρώσετε την ενημέρωση και όλες τις μέχρι τώρα επιλογές,
    επιλέξτε "Ναι". Επιλέξτε "Όχι" για να επιστρέψετε
    στον προηγούμενο διάλογο.
    
    Εκκίνηση ενημέρωσης;

note: PushButton: Allright, really start update
en: &Yes, Update
el: &Ναί, Ενημέρωση

note: Help text for last dialog of base installation
en: <p>
    Please wait while the base system is being installed.
    </p>
el: <p>
    Παρακαλώ περιμένετε όσο το βασικό σύστημα εγκαθίσταται.
    </p>

note: progress stages
en: Update configuration
el: Ενημέρωση ρυθμίσεων

note: progress stages
en: Copy files to installed system
el: Αντιγραφή αρχείων στο εγκατεστημένο σύστημα

note: progress stages
en: Install boot manager
el: Εγκατάσταση του διαχειριστή εκκίνησης

note: progress stages
en: Prepare system for initial boot
el: Προετοιμασία συστήματος για πρωταρχική εκκίνηση

note: Headline for last dialog of base installation: Install LILO etc.
en: Finishing Basic Installation
el: Ολοκλήρωση Βασικής Εγκατάστασης

note: progress stage title
en: Configuring system for initial boot.
el: Ρύθμιση συστήματος για πρωταρχική εκκίνηση.

note: progress stage title
en: Setting up linker cache
el: Εγκατάσταση linker cache

note: progress stage title
en: Initializing kernel modules...
el: Αρχικοποίηση μονάδων πυρήνα...

note: progress stage title
en: Configuring CD-ROM devices
el: Ρύθμιση συσκευών CD-ROM

note: progress stage title
en: Creating mount points
el: Δημιουργία σημείων προσάρτησης

note: progress stage title
en: Saving configuration data on target system.
el: Αποθήκευση δεδομένων ρυθμίσεων στο επιλεγμένο σύστημα.

note: progress stage title
en: Initializing default window manager
el: Αρχικοποίηση προεπιλεγμένου διαχειριστή παραθύρων

note: progress stage title
en: Initializing fonts
el: Αρχικοποίηση γραμματοσειρών

note: progress stage title
en: Updating kernel module dependencies
el: Ενημέρωση εξαρτήσεων μονάδων πυρήνα

note: progress stage title
en: Copying configuration files to installed system
el: Αντιγραφή αρχείων ρυθμίσεων στο εγκατεστημένο σύστημα

note: progress stage title
en: Installing boot manager...
el: Εγκατάσταση του διαχειριστή εκκίνησης...

note: for s390: Message that will be displayed along with information how the boot loader was installed
en: 
    Your system will now be shut down.
    After shutdown, reload the system
    with the load address of your root DASD.
el: 
    Το σύστημά σας θα τερματιστεί τώρα.
    Μετά τον τερματισμό, επαναφορτώστε το σύστημα
    με τη διεύθυνση φόρτωσης του root DASD σας.

note: Final message after all packages from CD1 are installed and we're ready to start (boot into) the installed system Message that will be displayed along with information how the boot loader was installed
en: Now booting your system...
el: Τώρα γίνεται εκκίνηση του συστήματος...

note: progress stage title
en: Copying log files to installed system
el: Αντιγραφή αρχείων ιστορικού στο εγκατεστημένο σύστημα

note: progress stage title
en: Unmounting all mounted devices
el: Αποσύνδεση όλων των προσαρτημένων συσκευών

note: Button to accept a license agreement
en: I &Agree
el: &Συμφωνώ

note: Button to reject a license agreement
en: I Do &Not Agree
el: &Δεν συμφωνώ

en: Evaluating root partition. One moment please...
el: Εκτίμηση ριζικής κατάτμησης. Ένα λεπτό παρακαλώ...

note: a popup
en: No Linux root partition found.
el: Δεν βρέθηκε Ριζική-Κατάτμηση Linux.

note: Information popup: Inform user what partition will be booted from after user selected "Boot installed system"
en: Booting from %1
el: Εκκίνηση από %1

note: Translators notice: About 60 Characters wide maximum - use more line breaks if neccessary. Plain text, no HTML!
en: 
    There is no Linux on any of your hard disks.
    It is only possible to perform a new installation at the moment.
    
    After Linux is installed, you can use this selection
    to boot the installed system or to update it.
el: 
     Δεν υπάρχει Linux σε κάποιον από τους σκληρούς σας δίσκους.
    Είναι δυνατό μόνο να πραγματοποιήσετε μια νέα εγκατάσταση
    αυτή τη στιγμή.
    Μετά την εγκατάσταση του Linux, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε
    την επιλογή αυτή για να ξεκινήσετε το εγκατεστημένο σύστημα
    ή για να το αναβαθμίσετε.

note: Translators notice: About 60 Characters wide maximum - use more line breaks if neccessary. Plain text, no HTML!
en: 
    This product only offers a new installation.
el: 
     Αυτό το προϊόν προσφέρει μόνο μια νέα εγκατάσταση.

note: --------------------------------------------------------------- help text for installation method
en: <p>
    It appears that your machine has a Linux system installed.
    </p>
el: <p>
    Φαίνεται ότι το μηχάνημά σας έχει εγκατεστημένο ένα Linux σύστημα.
    </p

note: help text for installation method
en: <p>
    To verify this, existing partitions must be mounted. This can be a
    time-consuming process for large partitions.
    </p>
el: <p>
    Για να επιβεβαιώσετε αυτό, υπάρχοντες κατατμήσεις πρέπει να προσαρτηθούν. Αυτό μπορεί να είναι 
    μια χρονοβόρα διαδικασία για μεγάλες κατατμήσεις.
    </p>

note: help text for installation method
en: <p>
    Please choose what to do:
    </p>
el: </p>
    Παρακαλώ επιλέξτε τι να γίνει:
    </p>

note: help text for installation method
en: <p>
    Select <b>New Installation</b> if there is no existing Linux system on your
    machine or if you want to replace an existing Linux system completely,
    abandoning all its configuration data.
    </p>
el: <p>
    Επιλέξτε <b>Νέα Εγκατάσταση</b> αν δεν υπάρχει ήδη Linux
    σύστημα στο μηχάνημά σας ή αν θέλετε να αντικαταστήσετε ολοκληρωτικά ένα
    υπάρχον Linux σύστημα, εγκαταλείποντας όλες τις ρυθμίσεις εγκατάστασης.
    </p>

note: help text for installation method
en: <p>
    Select <b>Update an Existing System</b> to update a Linux system already
    installed on your machine. This option preserves configuration settings
    from your existing system whenever possible.
    </p>
el: <p>
    Επιλέξτε <b>Ενημέρωση Υπάρχοντος Συστήματος</b> για αναβάθμιση ενός υπάρχοντος συστήματος Linux
    που είναι ήδη εγκατεστημένο στο μηχάνημα σας. Αυτή η επιλογή θα διατηρήσει
    τις ρυθμίσεις από το υπάρχον σύστημα όσο είναι δυνατό.
    </p>

note: help text for installation method
en: <p>
    Select <b>Repair Installed System</b> if you have a damaged Linux system on
    your hard disk. With this option, try to fix problems automatically.
    </p>
el: <p>
    Επιλέξτε <b>Εκκίνηση Εγκατεστημένου Συστήματος</b> αν έχετε ένα σύστημα Linux στο
    σκληρό δίσκο. Με αυτή την επιλογή, δοκιμάστε να φτιάξετε χειροκίνητα τα προβλήματα.
    </p>

note: help text for installation method
en: <p>
    Select <b>Boot Installed System</b> if you have a Linux system on your hard
    disk that will not boot. With this option, try to fix problems manually.
    </p>
el: <p>
    Επιλέξτε <b>Εκκίνηση Εγκατεστημένου Συστήματος</b> αν έχετε ένα σύστημα Linux στο
    σκληρό δίσκο το οποίο δεν θα ξεκινήσει. Με αυτή την επιλογή μπορείτε να δοκιμάσετε να
    φτιάξετε χειροκίνητα τα προβλήματα.
    </p>

note: label for radio button 1, New installation
en: New &installation
el: Νέα εγ&κατάσταση

note: label for radio button 2, update
en: &Update an existing system
el: &Ενημέρωση υπάρχοντος συστήματος

note: label for radio button 3: Start repair system
en: &Repair Installed System
el: Επιδιό&ρθωση Εγκατεστημένου Συστήματος

note: label for radio button 4: Boot installed system
en: &Boot installed system
el: &Εκκίνηση εγκατεστημένου συστήματος

note: message above radiobuttons (installation/update)
en: Please select
el: Παρακαλώ επιλέξτε

note: this is a label of a message box
en: Choose one of the
    options to continue.
el: Πρέπει να επιλέξετε μία από τις
    επιλογές για να συνεχίσετε.

note: caption for dialog "Release Notes"
en: Release Notes
el: Σημειώσεις Έκδοσης

en: Content of File %1
el: Περιεχόμενο του αρχείου %1

note: help text for dialog "Release Notes"
en: <p>Here are the <b>release notes</b> for the installed
    Linux system. They provide a brief summary of new features and changes.</p>
el: <p>Εδώ είναι οι <b>σημειώσεις έκδοσης</b> για το εγκαταστημένο
    σύστημα Linux. Παρέχουν μια σύνοψη των νέων χαρακτηριστικών και των αλλαγών.</p>

note: give user feedback what's happening
en: Probing USB devices
el: Ανίχνευση USB συσκευών

note: give user feedback what's happening
en: Probing FireWire devices...
el: Ανίχνευση συσκευών FireWire...

note: give user feedback what's happening
en: Probing floppy disk devices
el: Ανίχνευση συσκευών δισκέτας

note: give user feedback what's happening
en: Probing hard disk controllers
el: Ανίχνευση ελεγκτών σκληρών δίσκων

note: give user feedback what's happening
en: Loading kernel modules for hard disk controllers
el: Φόρτωμα μονάδων πυρήνα για ελεγκτές σκληρών δίσκων

note: -------------------------------------------------------------- Hard disks give user feedback what's happening
en: Probing hard disks
el: Ανίχνευση σκληρών δίσκων

en: No hard disks were found for the installation.
    Please check your hardware!
el: Δεν μπορούν να βρεθούν σκληροί δίσκοι για την εγκατάσταση.
    Παρακαλώ ελέγξτε το υλικό σας!

note: Progress bar that displays overall progress in this dialog
en: Progress
el: Πρόοδος

note: Dialog title for SuSEconfig dialog
en: Writing the system configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων συστήματος

note: inform user about current SuSEconfig step
en: Running SuSEconfig.%1
el: Εκτέλεση SuSEconfig.%1

note: Call "all the rest" of the SuSEconfig main program inform user that SuSEconfig has finished
en: Finishing SuSEconfig
el: Ολοκληρώνοντας το SuSEconfig

note: inform user that SuSEconfig has been disabled
en: SuSEconfig disabled in /etc/sysconfig/suseconfig
el: Το SuSEconfig απενεργοποιήθηκε στο /etc/sysconfig/suseconfig

note: The final LogView line to be displayed after SuSEconfig etc. is done.
en: Done.
el: Έγινε.

note: inform the user that he/she has to reboot to activate new kernel
en: Reboot your system
    to activate the new kernel.
el: Επανεκκινήστε το σύστημά σας 
     για να ενεργοποιήσετε τον καινούριο πυρήνα.

note: Somehow the graphical frontend failed and we're running in text mode. Inform the user about this fact.
en: Your computer does not fulfill all requirements for
    a graphical installation. There is less than %1 MB
    memory or the X server could not be started.
    
    As a fallback, the text front-end of YaST2 will guide you
    through the installation. This front-end offers the
    same functionality as the graphical one, but the screens
    differ from those in the manual.
el: Ο υπολογιστής σας δεν ικανοποιεί όλες τις απαιτήσεις για
    μια γραφική εγκατάσταση. Έχετε μνήμη λιγότερη από %1 MB
    ή ο Διακομιστής Χ δεν μπορεί να ξεκινήσει.
    
    Ως εναλλακτική λύση, το YaST2 σε κατάσταση κειμένου θα σας καθοδηγήσει
    στην εγκατάσταση. Αυτή η κατάσταση θα προσφέρει την
    ίδια λειτουργικότητα με τη γραφική, αλλά οι οθόνες
    θα φαίνονται διαφορετικές από ό,τι στο εγχειρίδιο.

note: The script YaST2 wants to inform about a problem with the option no_x11 but it's broken. else if (Mode::no_x11) Somehow the graphical frontend failed and we're running in text mode. Inform the user about this fact.
en: The graphical interface could not be started.
    
    The required packages were not installed (minimal installation) or
    the graphics card is not properly supported.
    
    As a fallback, the text front-end of YaST2 will guide you
    through the installation. This front-end offers the
    same functionality as the graphical one, but the screens
    differ from those in the manual.
el: Η γραφική διεπαφή δεν μπορεί να ξεκινήσει.
    
    Είτε τα απαραίτητα πακέτα δεν ήταν εγκατεστημένα (ελάχιστη εγκατάσταση) 
    είτε η κάρτα γραφικών δεν υποστηρίζεται σωστά.
    
    Ως εναλλακτική λύση, το YaST κατάσταση κειμένου θα σας καθοδηγήσει
    στην εγκατάσταση. Αυτή η ανάλυση θα προσφέρει την
    ίδια λειτουργικότητα με τη γραφική, αλλά οι οθόνες
    θα φαίνονται διαφορετικές από ότι στο εγχειρίδιο.

note: this is a heading
en: Dummy
el: 'Κενό'

note: this is a menu entry
en: &Dummy
el: &'Κενό'

note: Submodules handle their own error reporting text for a message box
en: Configuration saved.
    There were errors.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.
    Υπήρξαν σφάλματα.

note: headline for installation proposal
en: Installation Settings
el: Ρυθμίσεις εγκατάστασης

en: Network Configuration
el: Ρύθμιση Δικτύου

en: Hardware Configuration
el: Ρύθμιση Υλικού

note: Check box: Skip all the configurations in this dialog - do this later manually or not at all Translators: About 40 characters max, use newlines for longer translations.
en: &Skip Configuration
el: &Παράλειψη Ρύθμισης

en: &Use Following Configuration
el: &Χρήση της παρακάτω ρύθμισης

en: &Change...
el: &Αλλαγή...

note: Help message between headline and installation proposal / settings summary. May contain newlines, but don't make it very much longer than the original.
en: Click any headline to make changes or use the "Change..." menu below.
el: Επιλέξτε οποιοδήποτε τίτλο για να τον αλλάξετε ή χρησιμοποιήστε το μενού "Αλλαγή..." παρακάτω.

note: Initial contents of proposal subwindow while proposals are calculated
en: Analyzing your system...
el: Ανάλυση του συστήματος...

note: maybe some submodules are not installed
en: &Reset to defaults
el: Ε&παναφορά στην προεπιλογή

note: General part of the help text for all types of proposals
en: <p>
    Change the values by clicking on the respective headline
    or by using the <b>Change...</b> menu.
    </p>
el: <p>
    Αλλάξτε τις τιμές κάνοντας κλικ στη σωστή επικεφαλίδα
    ή χρησιμοποιώντας το μενού <b>Αλλαγή...</b>.
    </p>

note: Help text for installation proposal General part ("You can change values...") is added as the next paragraph.
en: <p>
    Use <b>Accept</b> to perform a new installation with the values displayed.
    </p>
el: <p>
    Χρησιμοποιήστε το <b>Αποδοχή</b> για να ξεκινήσει η νέα εγκατάσταση με τις τιμές που εμφανίζονται.
    </p>

note: Help text for installation proposal, continued
en: <p>
    To update an existing &product; system instead of doing a new install,
    click the <b>Mode</b> headline or select <b>Mode</b> in the
    <b>Change...</b> menu.
    </p>
el: <p>
    Για να ενημερώσετε ένα υπάρχον σύστημα αντί να κάνετε νέα εγκατάσταση,
    επιλέξτε την επικεφαλίδα <b>Κατάσταση</b> ή επιλέξτε <b>Κατάσταση</b> στο
    μενού <b>Αλλαγή...</b>.
    </p>

note: * * Deliberately omitting "boot installed system" here to avoid * confusion: The user will be prompted for that if Linux * partitions are found. * - sh@suse.de 2002-02-26 Help text for installation proposal, continued
en: <p>
    Your hard disk has not been modified in any way, so you can still safely abort.
    </p>
el: <p>
    Ο σκληρός σας δίσκος δεν έχει αλλαχθεί σε καμία περίπτωση, έτσι μπορείτε ακόμα με ασφάλεια να ματαιώσετε.
    </p>

note: Help text for update proposal General part ("You can change values...") is added as the next paragraph.
en: <p>
    Use <b>Accept</b> to perform an update with the values displayed.
    </p>
el: <p>
    Χρησιμοποιήστε το <b>Αποδοχή</b> για να ξεκινήσει μια ενημέρωση με τις τιμές που εμφανίζονται.
    </p>

note: Help text for network configuration proposal General part ("You can change values...") is added as the next paragraph.
en: <p>
    Put the network settings into effect by pressing <b>Next</b>.
    </p>
el: <p>
    Ενεργοποιήστε τις ρυθμίσεις δικτύου πατώντας <b>Επόμενο</b>.
    </p>

note: Help text for hardware configuration proposal General part ("You can change values...") is added as the next paragraph.
en: <p>
    Put the hardware settings into effect by pressing <b>Next</b>.
    </p>
el: <p>
    Ενεργοποιήστε τις ρυθμίσεις υλικού πατώντας <b>Επόμενο</b>.
    </p>

note: Generic help text for other proposals (not basic installation or hardhware configuration. General part ("You can change values...") is added as the next paragraph.
en: <p>
    To use the settings as displayed, press <b>Next</b>.
    </p>
el: <p>
    Για να χρησιμοποιήσετε τις εμφανιζόμενες ρυθμίσεις πατήστε <b>Επόμενο</b>.
    </p>

note: question in a popup box
en: Really reset everything to default values?
el: Σίγουρα επαναφορά όλων στις προεπιλεγμένες τιμές;

note: explain consequences of a decision
en: You will lose all changes.
el: Θα χάσετε όλες τις αλλαγές.

note: message show when user has disabled the configuration
en: Skipping configuration upon user request
el: Παράλειψη ρυθμίσεων κατά εντολή χρήστη

note: error message is a popup
en: The proposal contains an error that must be
    resolved before continuing.
el: Η πρόταση περιέχει ένα σφάλμα που πρέπει
    να επιλυθεί προτού συνεχίσετε.

note: Proposal for installation mode
en: New installation
el: Νέα εγκατάσταση

note: Proposal for installation mode
en: Update
el: Ενημέρωση

note: this is a heading
en: Mode
el: Κατάσταση

note: this is a menu entry
en: M&ode
el: Κ&ατάσταση

note: VENDOR: main screen heading
en: Vendor Driver CD
el: CD Οδηγού Κατασκευαστή

note: VENDOR: cant mount /dev/cdrom popup
en: Please insert the vendor CD-ROM
el: Παρακαλώ εισάγετε το CD-ROM του κατασκευαστή

note: VENDOR: vendor cd contains wrong data
en: Could not find driver data on the CD-ROM.
    Aborting now.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση δεδομένων οδηγού στο CD-ROM
    Πραγματοποιείται ματαίωση τώρα.

note: VENDOR: vendor cd doesn't contain data for current system and linux version
en: The CD-ROM data does not match the running Linux system.
    Aborting now.
el: Τα δεδομένα του CD-ROM δεν ταιριάζουν με το τρέχον σύστημα SuSE Linux.
    Ματαίωση τώρα.

note: VENDOR: dialog heading
en: Installing driver...
el: Εγκατάσταση οδηγού...

note: VENDOR: popup if installation of driver failed
en: The installation failed.
    Contact the address on the CD-ROM.
el: Η εγκατάσταση απέτυχε.
    Επικοινωνήστε με την διεύθυνση στο CD-ROM.

note: VENDOR: message box with number of drivers installed
en: Installed %1 drivers from CD
el: Εγκατάσταση %1 οδηγών από το CD

note: VENDOR: message box with error text
en: No driver data found on the CD-ROM.
    Aborting now.
el: Δεν μπόρεσα να βρω δεδομένα οδηγού στο CD-ROM.
    Γίνετε ματαίωση τώρα.

note: notification 1/2
en: <p>To access the X11 system, the <b>%1</b> package must be installed.</p>
el: <p>Για να έχετε πρόσβαση στο Σύστημα X11, το πακέτο <b>%1</b> πρέπει να εγκατασταθεί.</p>

note: notification 2/2
en: <p>Do you want to install it now?</p>
el: <p>Θέλετε να το εγκαταστήσετε τώρα;</p>

note: progress stage title
en: Executing auto-install scripts in the installation environment.
el: Εκτέλεση των σεναρίων αυτόματης εγκατάστασης στο περιβάλλον εγκατάστασης.

en: No hard disks and no hard disk controllers were
    found for the installation.
    Please check your hardware!
el: Δεν μπορούν να βρεθούν σκληροί δίσκοι και ελεγκτές σκληρών δίσκων για την εγκατάσταση.
    Παρακαλώ ελέγξτε το υλικό σας!

note: ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Main Dialog Help text for SUSEconfig dialog
en: <p><tt>SuSEconfig</tt> has to write the configuration
    of your &product; system. Depending on the CPU and the amount of memory,
    this process can take some time.</p>
el: <p>Το <tt>SuSEconfig</tt> πρέπει να αποθηκεύσει τις ρυθμίσεις του
    &product; συστήματος σας. Ανάλογα με την ΚΜΕ και την ποσότητα της μνήμης,
    αυτή η διαδικασία μπορεί να πάρει μερικά λεπτά.</p>
