collect-desktop-files 9.0.1 - en to eo translation catalogue (1005 entries)

en: Comment(KVim.desktop):  Text Editor
eo: Tekstredaktilo

en: Comment(WindowMaker.desktop): A simple window manager that resembles the NeXTStep look very closely
eo: Simpla fenestroadministrilo

en: Comment(ark_part.desktop): Archive Handling Tool
eo: Administrilo por arĥivoj

en: Comment(arts.desktop): Sound System Configuration
eo: Agordo de la sonorservo

en: Comment(audiocd.desktop): Audiocd IO Slave Configuration
eo: Agordo por la muzikdiska sklavo

en: Comment(background.desktop): Change the background settings
eo: Ŝanĝu la agordon de la fono

en: Comment(bell.desktop): System Bell Configuration
eo: Agordo de la sistempepo

en: Comment(blackbox.desktop): A fast & light window manager
eo: Rapida kaj malpeza fenestroadministrilo

en: Comment(cache.desktop): Configure web cache settings
eo: Agordo de tenejo

en: Comment(childpanelextension.desktop): Child panel extension.
eo: Ido-panelaldono.

en: Comment(colors.desktop): Color settings
eo: Agordo de la koloroj

en: Comment(componentchooser.desktop): Choose the default components for various services
eo: Elektu la normajn partojn por malsamaj servoj

en: Comment(cookies.desktop): Configure the way cookies work
eo: Agordo de kuketoj

en: Comment(crypto.desktop): Configure SSL, manage certificates, and other cryptography settings
eo: Agordo de SSL, administrado de atestiloj ktp.

en: Comment(ctwm.desktop): Claude's Tab Window Manager, TWM enhanced by virtual screens, etc.
eo: Taba Fenestroadministrilo de Claude, TWM, bonigita per virtualaj ekranoj ktp

en: Comment(desktop.desktop): You can configure how many virtual desktops there are.
eo: Ĉi tie vi povas agordi kiom da virtualaj tabuloj jen estas.

en: Comment(desktopbehavior.desktop): You can configure how the desktop behaves here
eo: Vi povas agordi kiel la tabulo kondutas.

en: Comment(desktoppath.desktop): Change the location important files are stored
eo: Ŝanĝu la lokon, kie oni konservas gravajn dosierojn

en: Comment(devices.desktop): Attached devices information
eo: Informo pri alligitaj aparatoj

en: Comment(display.desktop): Display Settings
eo: Vidigila Agordo

en: Comment(dma.desktop): DMA information
eo: DMA-informo

en: Comment(dockbarextension.desktop): Dock application bar extension.
eo: Apliakĵolistela aldono

en: Comment(ebrowsing.desktop): Configure enhanced browsing
eo: Agordo de rapidserĉo, ŝlosilvortoj ktp.

en: Comment(enlightenment.desktop): An extremely themable very feature-rich window manager
eo: Fenestroadministrilo kun tre multaj eblecoj

en: Comment(favicons.desktop): Shortcut icon support
eo: Subteno por klavkombinaj piktogramoj

en: Comment(filebrowser.desktop): You can configure Konqueror's file manager mode here
eo: Ĉi tie vi povas agordi la aranĝon de la panelo

en: Comment(filetypes.desktop): Configure file associations
eo: Agordu de ligo de programoj al dosiertipoj

en: Comment(fonts.desktop): Font settings
eo: Tiparagordo

en: Comment(fvwm2.desktop): A powerful ICCCM-compliant multiple virtual desktop window manager
eo: Fenestroadministrilo

en: Comment(icons.desktop): Customize KDE Icons
eo: Agordo de KDE-piktogramoj

en: Comment(interrupts.desktop): Interrupt information
eo: Informo pri interrompoj

en: Comment(ioports.desktop): IO-port information
eo: Informo pri En/el-pordoj

en: Comment(ioslaveinfo.desktop): Information about the available protocols
eo: Informo pri la uzeblaj protokoloj

en: Comment(joystick.desktop): joystick - a kcontrol module to test joysticks
eo: stirstango - kontrola modulo por testi stirstangojn

en: Comment(kamera.desktop): Configure Kamera
eo: Agordu fotilon

en: Comment(kasbarextension.desktop): An alternative taskbar panel applet.
eo: Alternativa tasklistela panelaplikaĵeto

en: Comment(katehtmltools.desktop): Facilitated insertion of HTML tags
eo: Asistita enmeto de HTML-strukturiloj

en: Comment(kateopenheader.desktop): Opens the corresponding .h/[.cpp|.c] file
eo: Malfermas la koncernan .h/[.cpp|.c]-dosieron

en: Comment(katetextfilter.desktop): Easy text filtering
eo: Facila tekstfiltrado

en: Comment(katexmltools.desktop): Lists XML elements, attributes, attribute values and entities allowed by DTD
eo: Listigas XML-strukturilojn, atributojn, atribut-valorojn kaj unuojn permesitajn de la DTD

en: Comment(kaudiocreator.desktop): Frontend for audio file creation
eo: Fasado por kreado de sonordosieroj

en: Comment(kbiff.desktop): Mail notification utility
eo: Informas pri nova retpoŝto

en: Comment(kcm_useraccount.desktop): User information such as password, name and email
eo: Uzantaj informoj kiel pasvorto, nomo kaj retpoŝto

en: Comment(kcmaccess.desktop): Improve accessibility for disabled persons
eo: Plibonigita alirebleco por handikapitoj

en: Comment(kcmcgi.desktop): Configure the CGI KIO slave
eo: Agordu CGI-enel-sklavon

en: Comment(kcmcss.desktop): Configure the stylesheets used to render web pages
eo: Agordo de la stildifinoj por HTML-prezento

en: Comment(kcmdf.desktop): Shows the disk usage of the mounted devices
eo: Montras la kapacitojn de la kroĉitaj aparatoj

en: Comment(kcmfontinst.desktop): Install & preview fonts
eo: Instalas kaj prezentas tiparojn

en: Comment(kcmhistory.desktop): Configure the history sidebar
eo: Agordo de la historia flankzono

en: Comment(kcmkded.desktop): System Services Configuration
eo: Agordo de la sistemservoj

en: Comment(kcmkrfb.desktop): Configure Desktop Sharing
eo: Agordu fordonadon de viaj tabuloj

en: Comment(kcmlaunch.desktop): Choose application-launch feedback style
eo: Signado de lanĉiĝantaj aplikaĵoj

en: Comment(kcmnotify.desktop): System Notification Configuration
eo: Agordo de sistematentigoj

en: Comment(kcmperformance.desktop): Configure settings that can improve KDE performance
eo: Agordo de plibonigo de la KDEa potenco

en: Comment(kcmsmserver.desktop): Configure the session manager and logout settings
eo: Agordo de la seancokonservilo kaj la adiaŭa maniero

en: Comment(kcmtaskbar.desktop): Configure the panel taskbar
eo: Agordo de la panela tasklistelo

en: Comment(kcmusb.desktop): View the USB devices attached to this computer
eo: Montras la USB-aparatojn ĉe via komputilo

en: Comment(kcmweather.desktop): Display Setup
eo: Vidigilagordo

en: Comment(kdictapplet.desktop): Lookup phrases in a dictionary
eo: Serĉi kapvortojn en vortaroj

en: Comment(kdm.desktop): Configure the login manager (KDM)
eo: Agordu la salutadminstrilon (KDM)

en: Comment(kexi.desktop): A Database Management Application
eo: Aplikaĵo por mastrumado de datumbazoj

en: Comment(keyboard.desktop): Keyboard settings
eo: Agordo de la klavaro

en: Comment(keyboard_layout.desktop): Keyboard Layout
eo: Klavararanĝo

en: Comment(keys.desktop): Configuration of keybindings
eo: Agordo de klavsignifoj, klavkombinoj

en: Comment(khelpcenter.desktop): The KDE Help Center
eo: La KDE-helpocentro

en: Comment(khotkeys.desktop): Configure Hotkey settings
eo: Agordo de klavkomando

en: Comment(khtml_behavior.desktop): Configure the browser behavior
eo: Agordas la konduton de la TTT-legilo

en: Comment(khtml_fonts.desktop): Configure the fonts used on web pages
eo: Agordas la tiparoj kiuj estas uzata sur TTT-paĝoj

en: Comment(khtml_java_js.desktop): Configure the behavior of Java and JavaScript
eo: Agordo la konduton de Javo kaj Javoskripto

en: Comment(khtml_plugins.desktop): Configure the browser plugins
eo: Agordu la foliumilajn kromaĵojn

en: Comment(kim.desktop): A KDE KPart Application
eo: KDEa Parto-aplikaĵo

en: Comment(kinetd.desktop): An Internet daemon that starts network services on demand
eo: retdemono kiu lanĉas retajn servojn laŭ bezono

en: Comment(kinetd_krfb.desktop): A daemon that allows you to share your desktop
eo: demono por permesi retan fordonadon de via tabulo

en: Comment(kmanpart.desktop): Embeddable Troff Viewer
eo: Enkonstruebla bildrigardilo

en: Comment(kmousetool.desktop): Clicks the mouse for you, reducing the effects of RSI
eo: Klakas la muson por vi, tio reduktas la efekton de RSI

en: Comment(kolourpicker.desktop): Pick colors from anywhere and get their values
eo: Elprenas koloron de ie sur la ekrano kaj montras ĝiajn valorojn

en: Comment(konqy_preloader.desktop): Reduces Konqueror startup time
eo: Mallongigas la Konkerantan starttempon

en: Comment(korganizer.desktop): Calendar and Scheduling Program
eo: Kalendara kaj plana programo

en: Comment(kresources.desktop): Configure KDE Resources
eo: Agordu KDEajn risurcojn

en: Comment(ksplashdefault.desktop): KSplash Plugin
eo: Ksalutŝilda kromaĵo

en: Comment(ksplashredmond.desktop): KSplash Plugin
eo: Ksalutŝilda kromaĵo

en: Comment(ksplashstandard.desktop): KSplash Plugin
eo: Ksalutŝilda kromaĵo

en: Comment(ksplashthememgr.desktop): Manager for Splash Screen Themes
eo: Administrilo por la salutŝildo

en: Comment(ksvgplugin.desktop): Scalable Vector Graphics Viewer
eo: Rigardilo por pligrandigeblaj vektorgrafikoj

en: Comment(kthememanager.desktop): Manage global KDE visual themes
eo: Administras mondan KDEan etosoj

en: Comment(kudesigner.desktop): Report Designer
eo: Raporto-kreilo

en: Comment(kviewviewer.desktop): KDE Image Viewer Part
eo: KDE-bildorigardilo parto

en: Comment(kwatch.desktop): A KDE Application
eo: KDE-aplikaĵo

en: Comment(kwindecoration.desktop): Configure the look and feel of window titles
eo: Agordu la fenestrajn titolojn

en: Comment(kwinoptions.desktop): Configure the window behavior
eo: Agordas la konduton de la fenestro

en: Comment(kwinrules.desktop): Configure settings specifically for a window
eo: Agordu nur por fenestro

en: Comment(kwrited.desktop): Watch for messages from local users sent with write(1) or wall(1)
eo: Rigardu pri mesaĝoj de ĉi-lokaj uzantoj, senditaj per write(1) aŭ wall(1)

en: Comment(lanbrowser.desktop): Setup lisa, reslisa and the ioslaves
eo: Agordo de Lisa, Reslisa kaj la Enel-sklavoj

en: Comment(language.desktop): Language, numeric, and time settings for your particular region
eo: Agordo de lingvoj, nombroj, tempindikoj

en: Comment(mediacontrol.desktop): Applet to control mediaplayers
eo: Aplikaĵo por stiri sonludilojn

en: Comment(mediamanager.desktop): Keep track of media activities and allow to (un)mount (media:/)
eo: Sekvu spurojn de konservejaj aktivecoj kan permesu (ne)kroĉi (media:/)

en: Comment(memory.desktop): Memory information
eo: Informo pri memoro

en: Comment(mouse.desktop): Mouse settings
eo: Agordo de la muso

en: Comment(mwm.desktop): The Motif Window Manager
eo: Motifa fenestroadministrilo

en: Comment(netpref.desktop): Configure generic network preferences, like timeout values
eo: Ĝeneralaj retopcioj, kiel  tempolimoj ktp.

en: Comment(nic.desktop): Network interface information
eo: Informo pri retinterfaco

en: Comment(openbox.desktop): A lightweight window manager based on Blackbox
eo: Fenestroadministrilo devenigita de Negrujo

en: Comment(opengl.desktop): OpenGL information
eo: OpenGLa informo

en: Comment(panel.desktop): Configure the arrangement of the panel
eo: Agordu la aranĝon de la panelo

en: Comment(partitions.desktop): Partition information
eo: Informo pri subdiskoj

en: Comment(pci.desktop): PCI information
eo: Informo pri PCI

en: Comment(printers.desktop): Printing system configuration (printers, jobs, classes, ...)
eo: Agordo de presiloj, taskoj, klasoj,...

en: Comment(printmgr.desktop): Printing system configuration (printers, jobs, classes, ...)
eo: Agordo de presiloj, taskoj, klasoj,...

en: Comment(privacy.desktop): Privacy - a kcontrol module to clean unwanted traces the user leaves on the system
eo: Privataj aferoj - modulo de la KDEa administrilo, kiu forigas uzantajn spurojn

en: Comment(processor.desktop): Processor information
eo: Informo pri procezilo

en: Comment(proxy.desktop): Configure the proxy servers used
eo: Agordo de prokurilo

en: Comment(qvwm.desktop): A Windows 95 like window manager
eo: Fenestroadministrilo kiel Vindozo 95

en: Comment(raki.desktop): A KDE KPart Application
eo: KDEa Parto-aplikaĵo

en: Comment(screensaver.desktop): Screen Saver Settings
eo: Agordo de la ekrankurteno

en: Comment(scsi.desktop): SCSI information
eo: Informo pri SCSI

en: Comment(session-properties.desktop): Configure your sessions
eo: Agordu viajn sesiojn

en: Comment(sidebarextension.desktop): Wrapper around Konqueror's navigation panel
eo: Indo ĉirkaŭ la Konkeranta stirpanelo

en: Comment(smbstatus.desktop): Samba status monitor
eo: Rigardilo por la stato de Sambo

en: Comment(sound.desktop): Sound information
eo: Informo pri Sonoro

en: Comment(spellchecking.desktop): Configure the spell checker
eo: Agordo de la literumilo

en: Comment(style.desktop): Allows the manipulation of widget behavior and changing the Style for KDE
eo: Aspekto kaj konduto de la fenestroelementoj

en: Comment(suse-utility-xutils.directory): X Window Utilities
eo: X-Utilaĵoj

en: Comment(suse-utility.directory): Utilities
eo: Utilaĵoj

en: Comment(systemtrayapplet.desktop): The system tray panel applet
eo: La sistempleta panelaplikaĵeto

en: Comment(twm.desktop): The Tab Window Manager
eo: Taba fenestroadministrilo

en: Comment(useragent.desktop): Configure the way Konqueror reports itself
eo: Agordo de Konkeranto-"user agent"

en: Comment(xscorch.desktop): A free Scorched Earth clone for UNIX and X
eo: Libera klono de Bruligita Tero por unikso kaj X

en: Comment(xserver.desktop): X-Server information
eo: Informo pri X-servilo

en: GenericName(Home.desktop): Personal Files
eo: Personaj dosieroj

en: GenericName(KCharSelect.desktop): Character Selector
eo: Elektilo por signoj

en: GenericName(KFloppy.desktop): Floppy Formatter
eo: Formatilo por disketoj

en: GenericName(KMail.desktop): Mail Client
eo: Legi kaj sendi retpoŝton

en: GenericName(KNode.desktop): News Reader
eo: Legilo por diskutrondoj

en: GenericName(KOrn.desktop): Mail Alert
eo: Retpoŝtavertilo

en: GenericName(KThesaurus.desktop): Related Words
eo: Rilataj vortoj

en: GenericName(Kjots.desktop): Note Taker
eo: Notolibro

en: GenericName(PySol.desktop): Card Game
eo: Kartludo

en: GenericName(Trophy.desktop): Arcade Game
eo: Arkadoludo

en: GenericName(Xkill.desktop): Window Termination Tool
eo: Ilo por mortigi programfenestrojn

en: GenericName(Xrefresh.desktop): Refresh Screen
eo: Ekranrefreŝigo

en: GenericName(acroread.desktop): PDF Viewer
eo: PDF-rigardilo

en: GenericName(alevt.desktop): VideoText Viewer
eo: Videotekstrigardilo

en: GenericName(ark.desktop): Archiving Tool
eo: Arĥivilo

en: GenericName(assistant4.desktop): Document Browser
eo: Dokumentorigardilo

en: GenericName(atlantik.desktop): Monopoly®-like Board Games
eo: Monopoly-similaj bretludoj

en: GenericName(blender.desktop): 3D Modeler/Renderer
eo: Desegnilo/bildigilo por tridimensiaj scenoj

en: GenericName(cervisia.desktop): CVS Frontend
eo: Fasado por la versioadministrilo "CVS"

en: GenericName(ddd.desktop): Data Display Debugger
eo: Datummontra sencimigilo

en: GenericName(designer3.desktop): Interface Designer
eo: Interfacdesegnilo

en: GenericName(designer4.desktop): Interface Designer
eo: Interfacdesegnilo

en: GenericName(eclipse.desktop): Eclipse IDE
eo: Programada Medio 'Eklipso'

en: GenericName(emacs.desktop): Text Editor
eo: Tekstredaktilo

en: GenericName(ethereal.desktop): Network Analyzer
eo: Retanalizilo

en: GenericName(freeciv.desktop): Strategy Game
eo: Strategiludo

en: GenericName(ghostview.desktop): PostScript Viewer
eo: Rigardilo por Postskripto

en: GenericName(gv.desktop): Postscript Viewer
eo: Rigardilo por Postskripto

en: GenericName(gvim.desktop): Text Editor
eo: Tekstredaktilo

en: GenericName(jumpnbump.desktop): Jump'n'Run
eo: JumpnRun

en: GenericName(kaboodle.desktop): Media Player
eo: Ludilo por sonor-dosieroj

en: GenericName(kandy.desktop): Mobile Phone Tool
eo: Ilo por poŝtelefono

en: GenericName(karbon.desktop): Scalable Graphics
eo: Pligrandigeblaj vektorgrafikoj

en: GenericName(karm.desktop): Personal Time Tracker
eo: Tempomezurilo por viaj aktivecoj

en: GenericName(kate.desktop): Advanced Text Editor
eo: Pli bona Tekstredaktilo

en: GenericName(kbabel.desktop): Translation Tool
eo: Tradukilo por Qt-programoj

en: GenericName(kbugbuster.desktop): KDE Bug Management
eo: KDE-Eraroadministrado

en: GenericName(kcalc.desktop): Scientific Calculator
eo: Scienca kalkulilo

en: GenericName(kchart.desktop): Chart
eo: Karto

en: GenericName(kcolorchooser.desktop): Color Chooser
eo: Ilo por elekti koloron

en: GenericName(kcoloredit.desktop): Color Palette Editor
eo: Paletroredaktilo

en: GenericName(kcron.desktop): Task Scheduler
eo: Planas taskojn por lanĉo je certaj tempoj

en: GenericName(kdat.desktop): Tape Backup Tool
eo: Bendsekurigilo

en: GenericName(kdeprintfax.desktop): Fax Utility
eo: Faxutilaĵo

en: GenericName(kdf.desktop): View Disk Usage
eo: Montras la okupitan kaj liberan spacon sur la diskoj

en: GenericName(kdict.desktop): Online Dictionary
eo: Vortaro

en: GenericName(kdvi.desktop): DVI Viewer
eo: DVI-rigardilo

en: GenericName(kexi.desktop): Database Creator
eo: Kreanto de datumbazoj

en: GenericName(kfax.desktop): Fax Viewer
eo: Faksrigardilo

en: GenericName(kfaxview.desktop): Fax Viewer
eo: Faksrigardilo

en: GenericName(kfontview.desktop): Font Viewer
eo: Tipara rigardilo

en: GenericName(kformula.desktop): Formula Editor
eo: Redaktilo por matematikaj formuloj

en: GenericName(kghostview.desktop): PS/PDF Viewer
eo: PS/PDF-rigardilo

en: GenericName(khexedit.desktop): Binary Editor
eo: Deksesuma redaktilo

en: GenericName(kiconedit.desktop): Icon Editor
eo: Ilo por pentri kaj redakti piktogramojn

en: GenericName(kivio.desktop): Flowchart & Diagram Editing
eo: Desegnilo por fluo- kaj aliaj diagramoj

en: GenericName(kjumpingcube.desktop): Tactical Game
eo: Taktika ludo

en: GenericName(klickety.desktop): Board Game
eo: Tabuloludo

en: GenericName(klines.desktop): Tactical Game
eo: Taktika ludo

en: GenericName(klipper.desktop): Clipboard Tool
eo: Ilo por la poŝo

en: GenericName(kmag.desktop): Screen Magnifier
eo: Ekrano-pligrandigilo

en: GenericName(kmid.desktop): Midi/Karaoke Player
eo: Ludilo por Midi/Karaoko-dosieroj

en: GenericName(kmix.desktop): Sound Mixer
eo: Sonormiksilo

en: GenericName(kmousetool.desktop): Automatic Mouse Click
eo: Aŭtomata Musklako

en: GenericName(kmouth.desktop): Speech Synthesizer Frontend
eo: Fasado Por Parolsintezilo

en: GenericName(knewsticker-standalone.desktop): News Ticker
eo: Novaĵprezentilo

en: GenericName(knotes.desktop): Popup Notes
eo: Glunotoj

en: GenericName(kolf.desktop): Miniature Golf
eo: Eta golfludo

en: GenericName(kolourpaint.desktop): Paint Program
eo: Pentrilo

en: GenericName(kompare.desktop): Diff/Patch Frontend
eo: Fasado por la programoj "diff" kaj "patch"

en: GenericName(konqbrowser.desktop): Web Browser
eo: TTT-legilo

en: GenericName(konsole-script.desktop): Terminal Program
eo: Terminalimitaĵo

en: GenericName(konsole.desktop): Terminal Program
eo: Terminalimitaĵo

en: GenericName(kooka.desktop): Scan & OCR Program
eo: Bildbitiga programo kaj tekstrekono

en: GenericName(koshell.desktop): Office Suite
eo: Oficejoprogramaro

en: GenericName(kpackage.desktop): Package Manager
eo: Administrilo por programpakaĵoj

en: GenericName(kpager.desktop): Desktop Pager
eo: Tabula paĝilo

en: GenericName(kpat.desktop): Patience Card Game
eo: Pacienca Kartludo

en: GenericName(kpdf.desktop): PDF Viewer
eo: PDF-rigardilo

en: GenericName(kpilot.desktop): PalmPilot Tool
eo: Ilo por Palmpiloto

en: GenericName(kpresenter.desktop): Slide Presentations
eo: Prezentilo por informfolioj

en: GenericName(krita.desktop): Image Manipulation Program
eo: Bildmanipulilo

en: GenericName(kruler.desktop): Screen Ruler
eo: Ekranliniilo

en: GenericName(krusader.desktop): File Manager
eo: Dosieradministrilo

en: GenericName(krusader_root-mode.desktop): File Manager
eo: Dosieradministrilo

en: GenericName(ksame.desktop): Board Game
eo: Tabuloludo

en: GenericName(kscd.desktop): CD Player
eo: Ludilo por muzikaj lumdiskoj

en: GenericName(ksirc.desktop): IRC Client
eo: IRC-kliento

en: GenericName(ksnapshot.desktop): Screen Capture Program
eo: Ekranfota programo

en: GenericName(kspread.desktop): Spreadsheets
eo: Tabelkalkulilo

en: GenericName(ktuberling.desktop): Game for Children
eo: Infanludo

en: GenericName(kugar.desktop): Report Generator
eo: Raporto-kreilo

en: GenericName(kuickshow.desktop): Image Viewer
eo: Bildorigardilo

en: GenericName(kuser.desktop): User Manager
eo: Administrilo por la uzantoj de la komputilo

en: GenericName(kview.desktop): Image Viewer
eo: Bildorigardilo

en: GenericName(kwikdisk.desktop): Removable Media Utility
eo: Ŝanĝebla disko ilo

en: GenericName(kwin4.desktop): Strategy Game
eo: Strategiludo

en: GenericName(kword.desktop): Word Processing
eo: Verkado kaj aranĝo de tekstoj

en: GenericName(kwrite.desktop): Text Editor
eo: Tekstredaktilo

en: GenericName(lincity.desktop): Strategy Game
eo: Strategiludo

en: GenericName(linguist.desktop): Translation Tool
eo: Tradukilo por Qt-programoj

en: GenericName(linguist4.desktop): Translation Tool
eo: Tradukilo por Qt-programoj

en: GenericName(lskat.desktop): Card Game
eo: Kartludo

en: GenericName(lyx.desktop): Word Processor
eo: Verkilo

en: GenericName(methane.desktop): Arcade Game
eo: Arkadoludo

en: GenericName(mined.desktop): Text Editor
eo: Tekstredaktilo

en: GenericName(motv.desktop): Watch TV!
eo: Televidprogramo

en: GenericName(mutt.desktop): Mail Client
eo: Legi kaj sendi retpoŝton

en: GenericName(noatun.desktop): Media Player
eo: Ludilo por sonor-dosieroj

en: GenericName(opera.desktop): Web Browser
eo: TTT-legilo

en: GenericName(penguin-command.desktop): Arcade Game
eo: Arkadoludo

en: GenericName(pine.desktop): Mail Client
eo: Legi kaj sendi retpoŝton

en: GenericName(ppracer.desktop): Racing Game
eo: Skikonkura ludo kun pingvino

en: GenericName(rxvt.desktop): ouR eXtended Virtual Terminal
eo: Nia pli ampleksigita virtuala terminalo (rxvt)

en: GenericName(scribus.desktop): Page Layout
eo: DTP-programo

en: GenericName(skencil.desktop): Vector-based Drawing Program
eo: Vektor-desegnilo

en: GenericName(tgif.desktop): Drawing Program
eo: Desegnilo

en: GenericName(xawtv.desktop): Watch TV!
eo: Televidprogramo

en: GenericName(xboard.desktop): Chess Game
eo: Ŝakludo

en: GenericName(xcalc.desktop): Calculator
eo: Kalkulilo

en: GenericName(xclipboard.desktop): Clipboard Viewer
eo: Rigardilo por la X-poŝenhavo

en: GenericName(xemacs.desktop): Text Editor
eo: Tekstredaktilo

en: GenericName(xload.desktop): Monitors System Load
eo: Montras la sistemŝarĝon

en: GenericName(xmag.desktop): Desktop Magnifier
eo: Tabula pligrandigilo

en: GenericName(xmms.desktop): Multimedia Player
eo: Ludilo por sonoroj kaj filmoj

en: GenericName(xosview.desktop): System Monitor
eo: Sistemstato-programo

en: GenericName(xpdf.desktop): PDF Viewer
eo: PDF-rigardilo

en: GenericName(xpinguin.desktop): Linux Mascot
eo: La linuksa simbolbesto

en: GenericName(xterm.desktop): Terminal Program
eo: Terminalimitaĵo

en: GenericName(xv.desktop): Picture Viewer
eo: Bildorigardilo

en: Name(ClanBomber.desktop): ClanBomber
eo: Klanbombanto

en: Name(Help.desktop): Help
eo: Helpo

en: Name(Home.desktop): Home
eo: Hejmo

en: Name(KBanner.desktop): Banner
eo: Standardo

en: Name(KBanner.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KBlankscreen.desktop): Blank Screen
eo: Nigra ekrano

en: Name(KBlankscreen.desktop): Display in Root Window
eo: Montru en radika fenestro

en: Name(KBlankscreen.desktop): Display in Specified Window
eo: Montru en indikita fenestro

en: Name(KBlankscreen.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KBlob.desktop): Blob
eo: Gutoj

en: Name(KBlob.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KCharSelect.desktop): KCharSelect
eo: Signoelektilo

en: Name(KClock.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KEdit.desktop): KEdit
eo: Redaktilo

en: Name(KEuphoria.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KFloppy.desktop): KFloppy
eo: Disketingo

en: Name(KFlux.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KFountain.desktop): Particle Fountain (GL)
eo: Erofontano

en: Name(KFountain.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KGravity.desktop): Gravity (GL)
eo: Gravito

en: Name(KGravity.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KLines-saver.desktop): Lines
eo: Linioj

en: Name(KLines-saver.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KLorenz.desktop): Lorenz Attractor
eo: Lorenza atraktoro

en: Name(KLorenz.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KMail.desktop): KMail
eo: Retpoŝto

en: Name(KNode.desktop): KNode
eo: Diskutrondoj

en: Name(KOrn.desktop): Korn
eo: Korno

en: Name(KPendulum.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KPolygon.desktop): Polygons
eo: Poligonoj

en: Name(KPolygon.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KRandom.desktop): Display in Root Window
eo: Montru en radika fenestro

en: Name(KRandom.desktop): Display in Specified Window
eo: Montru en indikita fenestro

en: Name(KRandom.desktop): Random
eo: Hazardo

en: Name(KRandom.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KRotation.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KScience.desktop): Science
eo: Scienco

en: Name(KScience.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KSlideshow.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KSlideshow.desktop): Slide Show
eo: Lumbildoj

en: Name(KSolarWinds.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KSpace.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KSwarm.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KThesaurus.desktop): KThesaurus
eo: Tezaŭro

en: Name(KVim.desktop): KVim
eo: VIM-fasado

en: Name(KVm.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(KVm.desktop): Virtual Machine
eo: Virtuala Maŝino

en: Name(KWave.desktop): Bitmap Flag (GL)
eo: Bildflago

en: Name(KWave.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(Kjots.desktop): KJots
eo: Notlibro

en: Name(Kppp.desktop): KPPP
eo: Interretkonektilo

en: Name(Network.desktop): Network Browsing
eo: Traserĉado de la loka reto

en: Name(PySol.desktop): PySol
eo: Soliterego

en: Name(Trophy.desktop): Trophy
eo: Trofeo

en: Name(WindowMaker.desktop): WindowMaker
eo: Fenestroadministrilo

en: Name(Xkill.desktop): X Kill
eo: X-Mortigo

en: Name(Xrefresh.desktop): X Refresh
eo: X-Refreŝigo

en: Name(acronym.desktop): Acronym Database
eo: Mallongigo-datumbazo

en: Name(acroread.desktop): Acrobat Reader
eo: "Acrobat"-Legilo

en: Name(alexa.desktop): Alexa
eo: Aleksa

en: Name(alexa_url.desktop): Alexa URL
eo: Aleksa ligo

en: Name(alltheweb.desktop): AllTheWeb fast
eo: La tuta teksaĵo rapide

en: Name(altavista.desktop): AltaVista
eo: Altavisto

en: Name(amg.desktop): All Music Guide
eo: Konciza gvidlibro

en: Name(anemone.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(anemotaxis.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(antinspect.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(antmaze.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(antspotlight.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(apollonian.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(apple2.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(applications.desktop): Applications
eo: Aplikaĵoj

en: Name(appsy.desktop): KDE App Search
eo: KDE app-serĉo

en: Name(ark.desktop): Ark
eo: Arĥivilo

en: Name(ark_part.desktop): Archiver
eo: Arĥivilo

en: Name(arts.desktop): Sound System
eo: Sonoro Sistemo

en: Name(artsbuilder.desktop): aRts Builder
eo: Sonorkreilo

en: Name(artscontrol.desktop): aRts Control Tool
eo: Sonservostirilo

en: Name(atlantik.desktop): Atlantik
eo: Atlantiko

en: Name(atlantikdesigner.desktop): Atlantik Designer
eo: Atlantik-Desegnilo

en: Name(atlantis.desktop): Atlantis (GL)
eo: Atlantido (graf. bibl.)

en: Name(atlantis.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(attraction.desktop): Attraction
eo: Altirfortoj

en: Name(attraction.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(atunnel.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(audiocd.desktop): Audio CD Browser
eo: Rigardilo por muzikaj lumdiskoj

en: Name(audiocd.desktop): Audio CDs
eo: Son-KDoj

en: Name(austronaut.desktop): AustroNaut
eo: Aŭstronaŭto

en: Name(background.desktop): Background
eo: Fono

en: Name(backports.desktop): Debian Backports Search
eo: Retradukaĵa serĉo de Debiano

en: Name(barcode.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(bell.desktop): System Bell
eo: Sistempepo

en: Name(blackbox.desktop): Blackbox
eo: Negrujo

en: Name(blaster.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(blinkbox.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(blitspin.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(blocktube.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(boing.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(bouboule.desktop): Bouboule
eo: Vezikoj

en: Name(bouboule.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(bouncingcow.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(boxed.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(boxfit.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(braid.desktop): Braid
eo: Plektaĵo

en: Name(braid.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(bsod.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(bubble3d.desktop): Bubble 3D (GL)
eo: Veziko 3D (graf. bibl.)

en: Name(bubble3d.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(bubbles.desktop): Bubbles
eo: Vezikoj

en: Name(bubbles.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(bugft.desktop): KDE Bug Database Fulltext Search
eo: Plenteksta serĉo en la KDEa Erarodatumbazo

en: Name(bugno.desktop): KDE Bug Database Bug Number Search
eo: Serĉo laŭ numero en la KDEa Erarodatumbazo

en: Name(bumps.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(cache.desktop): Cache
eo: Tenejo

en: Name(cage.desktop): Cage (GL)
eo: Kaĝo (graf. bibl.)

en: Name(cage.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(call.desktop): QRZ.com Callsign Database
eo: Voksigno-datumbazo ĉe QRZ.com

en: Name(carousel.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(ccurve.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(celtic.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(cervisia.desktop): Cervisia
eo: Versioadministrilo

en: Name(childpanelextension.desktop): Panel
eo: Panelo

en: Name(circuit.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(citeseer.desktop): CiteSeer: Scientific Literature Digital Library
eo: CiteSeer: Sciencoliteratura biblioteko cifereca

en: Name(clockapplet.desktop): Clock
eo: Horloĝo

en: Name(cloudlife.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(colors.desktop): Colors
eo: Koloroj

en: Name(compass.desktop): Compass
eo: Kompaso

en: Name(compass.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(componentchooser.desktop): Component Chooser
eo: Component Elektilo

en: Name(cookies.desktop): Cookies
eo: Kuketoj

en: Name(coral.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(cpan.desktop): CPAN - Comprehensive Perl Archive Network
eo: CPAN - Ampleksa Perl-arĥiv-reto

en: Name(crackberg.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(critical.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(crypto.desktop): Crypto
eo: Ĉifrado

en: Name(crystal.desktop): Crystal
eo: Kristalo

en: Name(crystal.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(ctan.desktop): CTAN - Comprehensive TeX Archive Network
eo: CTAN - Ampleksa TeX-arĥiv-reto

en: Name(ctan_cat.desktop): CTAN Catalog
eo: CTAN-Katalogo

en: Name(ctwm.desktop): CTWM
eo: TFAC

en: Name(cube21.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(cubenetic.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(cubestorm.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(cursorthumbnail.desktop): Cursor Files
eo: Tipardosierojn

en: Name(cynosure.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(dangerball.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(dbug.desktop): Debian BTS Bug Search
eo: Eraroserĉo de Debiano

en: Name(deb.desktop): Debian Package Search
eo: Pakaĵa serĉo de Debiano

en: Name(decayscreen.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(deco.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(deluxe.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(demon.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(designer3.desktop): Qt Designer
eo: Qt-Desegnilo

en: Name(desktop.desktop): Multiple Desktops
eo: Pluraj tabuloj

en: Name(desktopbehavior.desktop): Behavior
eo: Konduto

en: Name(desktoppath.desktop): Paths
eo: Padoj

en: Name(devices.desktop): Devices
eo: Aparatoj

en: Name(discrete.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(display.desktop): Display
eo: Vidigilo

en: Name(distort.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(djvuthumbnail.desktop): DjVu Files
eo: DjVu-dosieroj

en: Name(dma.desktop): DMA-Channels
eo: DMA-kanaloj

en: Name(dmoz.desktop): Open Directory
eo: Malfermu dosierujon

en: Name(docbook.desktop): DocBook - The Definitive Guide
eo: DocBook - La definitiva manlibro

en: Name(dockbarextension.desktop): Dock Application Bar
eo: Aplikaĵolistelo

en: Name(doi.desktop): Digital Object Identifier
eo: Cifereca objektnomo

en: Name(drift.desktop): Drift
eo: Drivo

en: Name(drift.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(ebrowsing.desktop): Web Shortcuts
eo: TTT Klavokombinoj

en: Name(eclipse.desktop): Eclipse
eo: Eklipso

en: Name(emacs.desktop): Emacs
eo: Emakso

en: Name(en2es.desktop): WordReference.com Translation: English to Spanish
eo: WordReference.com Traduko: angla al hispana

en: Name(en2fr.desktop): WordReference.com Translation: English to French
eo: WordReference.com Traduko: angla al franca

en: Name(en2it.desktop): WordReference.com Translation: English to Italian
eo: WordReference.com Traduko: angla al itala

en: Name(endgame.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(engine.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(enlightenment.desktop): Enlightenment
eo: Lumaĵo

en: Name(epicycle.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(eruption.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(es2en.desktop): WordReference.com Translation: Spanish to English
eo: WordReference.com Traduko: hispana al angla

en: Name(euler2d.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(excite.desktop): Excite
eo: Ekscito

en: Name(exrthumbnail.desktop): EXR Images
eo: EXR-Bildoj

en: Name(extrusion.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(eyesapplet.desktop): Eyes
eo: Okuloj

en: Name(fadeplot.desktop): Fade Plot
eo: Paliĝo

en: Name(fadeplot.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(favicons.desktop): KDED Favicon Module
eo: Modulo por interretaj preferataj piktogramoj

en: Name(fiberlamp.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(filebrowser.desktop): File Manager
eo: Dosieradministrilo

en: Name(filetypes.desktop): File Associations
eo: Dosiertipoj

en: Name(find.desktop): Find
eo: Trovu

en: Name(fireworkx.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(flag.desktop): Flag
eo: Flago

en: Name(flag.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(flame.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(flipflop.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(flipscreen3d.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(fliptext.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(floppy_format.desktop): Format
eo: Formato

en: Name(flow.desktop): Flow
eo: Fluo

en: Name(flow.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(fluidballs.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(flurry.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(flyingtoasters.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(foldoc.desktop): Free On-Line Dictionary of Computing
eo: Libera reta vortaro de komputado

en: Name(fontglide.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(fonts.desktop): Fonts
eo: Tiparoj

en: Name(fontthumbnail.desktop): Font Files
eo: Tipardosierojn

en: Name(forest.desktop): Forest
eo: Arbaro

en: Name(forest.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(fr2en.desktop): WordReference.com Translation: French to English
eo: WordReference.com Traduko: franca al angla

en: Name(freeciv.desktop): Freeciv
eo: Libera Civilizludo

en: Name(freedb.desktop): FreeDB
eo: Libera Civilizludo

en: Name(fuzzyflakes.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(galaxy.desktop): Galaxy
eo: Galaksio

en: Name(galaxy.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(gears.desktop): Gears (GL)
eo: Radoj (graf. bibl.)

en: Name(gears.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(gflux.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(ghostview.desktop): GhostView
eo: Postskriptrigardilo

en: Name(glblur.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(gleidescope.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(glforestfire.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(glhanoi.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(glknots.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(glmatrix.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(glplanet.desktop): GL Planet (GL)
eo: Planeto (graf. bibl.)

en: Name(glplanet.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(glsnake.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(gltext.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(gnome-about.desktop): About GNOME
eo: Pri GNOME

en: Name(google_advanced.desktop): Google Advanced Search
eo: Detala serĉo ĉe "Google"

en: Name(google_groups.desktop): Google Groups
eo: Forumserĉo ĉe "Google"

en: Name(google_images.desktop): Google Image Search
eo: Bildoserĉo ce "Google"

en: Name(google_lucky.desktop): Google (I'm Feeling Lucky)
eo: Google (je bonŝanco)

en: Name(google_news.desktop): Google News
eo: Google Novaĵoj

en: Name(googlebot.desktop): UADescription (Googlebot/2.1)
eo: UA-Priskribo (Googlebot/2.1)

en: Name(goop.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(gpdf.desktop): GNOME PDF Viewer
eo: GNOME PDF rigardilo

en: Name(gracenote.desktop): Gracenote
eo: Ornamaĵo

en: Name(grav.desktop): Gravity
eo: Gravito

en: Name(grav.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(greynetic.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(gvim.desktop): Vi IMproved
eo: VIM

en: Name(halftone.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(halo.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(helix.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(hopalong.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(htmlthumbnail.desktop): HTML Files
eo: HTML-dosieroj

en: Name(hyperball.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(hypercube.desktop): Hypercube
eo: Hiperkubo

en: Name(hypercube.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(hyperdictionary_thesaurus.desktop): HyperDictionary.com Thesaurus
eo: HyperDictionary.com-tezaŭro

en: Name(hypertorus.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(icons.desktop): Icons
eo: Piktogramoj

en: Name(ie401onwinnt4.desktop): UADescription (IE 4.01 on Win 2000)
eo: UA-Priskribo (IE 4.01 sur Vindozo 2000)

en: Name(ie45onwinnt5.desktop): UADescription (IE 4.5 on Win 2000)
eo: UA-Priskribo (IE 4.5 sub Vindozo 2000)

en: Name(ie501onwinnt5.desktop): UADescription (IE 5.01 on Win 2000)
eo: UA-Priskribo (IE 5.01 sub Vindozo 2000)

en: Name(ie50onppc.desktop): UADescription (IE 5.0 on Mac PPC)
eo: UA-Priskribo (IE 5.0 sub Mac-PPC)

en: Name(ie55onwin98.desktop): UADescription (IE 5.5 on Win 98)
eo: UA-Priskribo (IE 5.5 sub Vindozo 98)

en: Name(ie55onwinnt5.desktop): UADescription (IE 5.5 on Win 2000)
eo: UA-Priskribo (IE 5.5 sub Vindozo 2000)

en: Name(ie60onwinnt51.desktop): UADescription (IE 6.0 on Win XP)
eo: UA-Priskribo (IE 6.0 sub Vindozo XP)

en: Name(ifs.desktop): Iterated-function-system Images
eo: Bildoj de ripetitaj sistemfunkcioj

en: Name(ifs.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(imagethumbnail.desktop): Images
eo: Bildoj (im)

en: Name(imdb.desktop): Internet Movie Database
eo: Reta Filmdatumbazo

en: Name(imsmap.desktop): Fractal Maps
eo: Fraktalmapoj

en: Name(imsmap.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(installfont.desktop): Install
eo: Instalu

en: Name(interaggregate.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(interference.desktop): Interference
eo: Interfero

en: Name(interference.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(intermomentary.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(interrupts.desktop): Interrupts
eo: Interrompoj

en: Name(ioports.desktop): IO-Ports
eo: En/el-pordoj

en: Name(ioslaveinfo.desktop): Protocols
eo: Protokoloj

en: Name(it2en.desktop): WordReference.com Translation: Italian to English
eo: WordReference.com Traduko: itala al angla

en: Name(jeeves.desktop): Ask Jeeves
eo: Demandu Jeeves

en: Name(jigglypuff.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(jigsaw.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(joystick.desktop): Joystick
eo: Stirstango

en: Name(juggle.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(juggler3d.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(julia.desktop): Julia
eo: Julio

en: Name(julia.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(kaboodle.desktop): Kaboodle
eo: Kabudlo

en: Name(kaboodle_component.desktop): Embedded Media Player
eo: Implantita Sondosierludilo

en: Name(kaboodleengine.desktop): Embedded Media Player Engine
eo: Implantita Sondosierludilo

en: Name(kaccess.desktop): KDE Accessibility Tool
eo: KDE-ilo por Alirebleco

en: Name(kalarm.desktop): KAlarm
eo: Alarmilo

en: Name(kaleidescope.desktop): Kaleidescope
eo: Kalejdoskopo

en: Name(kaleidescope.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(kamera.desktop): Digital Camera
eo: Cifereca fotilo

en: Name(kandy.desktop): Kandy
eo: Poŝtelefonilo

en: Name(kappfinder.desktop): Menu Updating Tool
eo: Aktualigi la K-Menuaron

en: Name(karbon.desktop): Karbon14
eo: Karbono14

en: Name(karm.desktop): KArm
eo: Tempomezurilo

en: Name(kasbarextension.desktop): KasBar
eo: Kasbaro

en: Name(kasteroids.desktop): KAsteroids
eo: Asteroidoj

en: Name(katatudo.desktop): KataTudo
eo: Katatudo

en: Name(kate.desktop): Kate
eo: Kodredaktilo

en: Name(katehtmltools.desktop): Kate HTML Tools
eo: HTML-iloj por Kodredaktilo

en: Name(katemodeline.desktop): Kate Modeline Plugin
eo: XML-kromaĵo de Kodredaktilo

en: Name(kateopenheader.desktop): Kate OpenHeader
eo: Kodredaktilo-difinmalfermilo

en: Name(katetextfilter.desktop): Kate TextFilter
eo: Tekstfiltrilo de Kodredaktilo

en: Name(katexmltools.desktop): Kate XML Completion
eo: XML-kompletigo de Kodredaktilo

en: Name(katomic.desktop): KAtomic
eo: Atomoj

en: Name(kaudiocreator.desktop): KAudioCreator
eo: Sonorkreilo

en: Name(kbabel.desktop): KBabel
eo: Babelo-tradukilo

en: Name(kbackgammon.desktop): KBackgammon
eo: Bakgamono

en: Name(kbattleship.desktop): KBattleship
eo: Batalŝipo

en: Name(kbiff.desktop): KBiff
eo: Retpoŝtanoncilo (biff)

en: Name(kblackbox.desktop): KBlackBox
eo: Nigra kesto

en: Name(kbounce.desktop): KBounce
eo: Saltpilko

en: Name(kbugbuster.desktop): KBugBuster
eo: Eraroĉasilo

en: Name(kcalc.desktop): KCalc
eo: Kalkulilo

en: Name(kchart.desktop): KChart
eo: Diagramilo

en: Name(kcm_useraccount.desktop): Password & User Account
eo: Pasvorto kaj uzanta konto

en: Name(kcmaccess.desktop): Accessibility
eo: Alirebleco

en: Name(kcmcgi.desktop): CGI Scripts
eo: CGI-Skriptaĵoj

en: Name(kcmcss.desktop): Stylesheets
eo: Stildifinoj

en: Name(kcmdf.desktop): Storage Devices
eo: Memor-aparatoj

en: Name(kcmfontinst.desktop): Font Installer
eo: Tiparinstalilo

en: Name(kcmhistory.desktop): History Sidebar
eo: Historia flankzono

en: Name(kcmkded.desktop): Service Manager
eo: Servo-Administrilo

en: Name(kcmkicker.desktop): Configure the Panel
eo: Agordo de Panelo

en: Name(kcmkrfb.desktop): Desktop Sharing
eo: Tabuloj komunaj

en: Name(kcmlaunch.desktop): Launch Feedback
eo: Lanĉosignilo

en: Name(kcmnotify.desktop): System Notifications
eo: Sistematentigoj

en: Name(kcmperformance.desktop): KDE Performance
eo: KDEa potenco

en: Name(kcmsmserver.desktop): Session Manager
eo: Seancokonservilo

en: Name(kcmtaskbar.desktop): Taskbar
eo: Tasklistelo

en: Name(kcmusb.desktop): USB Devices
eo: USB-aparatoj

en: Name(kcmweather.desktop): Display
eo: Vidigilo

en: Name(kcmweatherservice.desktop): Weather Service
eo: VeteroServo

en: Name(kcolorchooser.desktop): KColorChooser
eo: Kolorelektilo

en: Name(kcoloredit.desktop): KColorEdit
eo: Kolorredaktilo

en: Name(kcron.desktop): KCron
eo: Taskoplanilo

en: Name(kdat.desktop): KDat
eo: Surbendigilo

en: Name(kde.desktop): KDE API Documentation
eo: KDE API Dokumentaro

en: Name(kdepasswd.desktop): Change Password
eo: Ŝanĝu pasvorton

en: Name(kdeprint_part.desktop): Print Management Tool
eo: Presadministrilo

en: Name(kdeprintfax.desktop): KdeprintFax
eo: Presfakso

en: Name(kdesktopSetAsBackground.desktop): Centered
eo: Meza

en: Name(kdesktopSetAsBackground.desktop): Tiled
eo: kahela

en: Name(kdf.desktop): KDiskFree
eo: Diskuzo

en: Name(kdict.desktop): Dictionary
eo: Vortaro

en: Name(kdictapplet.desktop): Dictionary
eo: Vortaro

en: Name(kdm.desktop): Login Manager
eo: Salutilo

en: Name(kdvi.desktop): KDVI
eo: DVI-rigardilo

en: Name(kenolaba.desktop): Kenolaba
eo: Kenolabo

en: Name(keyboard.desktop): Keyboard
eo: Klavaro

en: Name(keyboard_layout.desktop): Keyboard Layout
eo: Klavararanĝo

en: Name(keys.desktop): Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: Name(kfax.desktop): KFax
eo: Faksrigardilo

en: Name(kfifteenapplet.desktop): Fifteen Pieces
eo: Kvindek pecoj

en: Name(kfile_au.desktop): AU Info
eo: AU-informo

en: Name(kfile_avi.desktop): AVI Info
eo: AVI-informo

en: Name(kfile_bmp.desktop): BMP Info
eo: BMP-informo

en: Name(kfile_desktop.desktop): Desktop Entry Info
eo: Tabula Ero Informo

en: Name(kfile_font.desktop): Font Information
eo: Tiparinformo

en: Name(kfile_gif.desktop): GIF Info
eo: GIF-informo

en: Name(kfile_html.desktop): HTML Playlist Info
eo: HTML-ludlistinformo

en: Name(kfile_ico.desktop): ICO Info
eo: ICO-informo

en: Name(kfile_jpeg.desktop): JPEG EXIF Info
eo: JPEG-EXIF-informo

en: Name(kfile_m3u.desktop): M3U Playlist Info
eo: M3U-ludlistinformo

en: Name(kfile_media.desktop): Medium Information
eo: Konservejaj informoj

en: Name(kfile_mp3.desktop): MP3 Info
eo: MP3-informo

en: Name(kfile_ogg.desktop): OGG Info
eo: OGG-informo

en: Name(kfile_pdf.desktop): PDF Info
eo: PDF-informo

en: Name(kfile_png.desktop): PNG Info
eo: PNG-informo

en: Name(kfile_ps.desktop): PostScript Info
eo: Postskriptinformo

en: Name(kfile_tga.desktop): Truevision Targa Info
eo: TARGA-informo

en: Name(kfile_tiff.desktop): TIFF File Meta Info
eo: TIFF-informo

en: Name(kfile_trash.desktop): Trash File Info
eo: Rubuja informo

en: Name(kfile_trash_system.desktop): Trash File Info
eo: Rubuja informo

en: Name(kfile_txt.desktop): Text File Info
eo: Tekstdosiera informo

en: Name(kfile_wav.desktop): WAV Info
eo: WAV-informo

en: Name(kfile_xbm.desktop): XBM Info
eo: XBM-informo

en: Name(kfind.desktop): Find Files
eo: Trovu dosierojn

en: Name(kfindpart.desktop): Find Part
eo: Trovokomponento

en: Name(kfontview.desktop): KFontView
eo: Tiparorigardilo

en: Name(kfontviewpart.desktop): Font Viewer
eo: Tiparorigardilo

en: Name(kformula.desktop): KFormula
eo: Formulilo

en: Name(kfouleggs.desktop): KFoulEggs
eo: Putraj ovoj

en: Name(kget.desktop): KGet
eo: Prenilo

en: Name(kghostview.desktop): KGhostView
eo: Postskriptrigardilo

en: Name(khelpcenter.desktop): KHelpCenter
eo: KHelpCentro

en: Name(khexedit.desktop): KHexEdit
eo: Deksesuma redaktilo

en: Name(khotkeys.desktop): KHotKeys
eo: Klavkombinoj

en: Name(khtml_behavior.desktop): Web Behavior
eo: TTT-Konduto

en: Name(khtml_fonts.desktop): Fonts
eo: Tiparoj

en: Name(khtml_java_js.desktop): Java & JavaScript
eo: Javo kaj Javoskripto

en: Name(khtml_plugins.desktop): Plugins
eo: Kromaĵoj

en: Name(kiconedit.desktop): KIconEdit
eo: Piktogramredaktilo

en: Name(kinetd.desktop): KDE Internet Daemon
eo: Retodemono

en: Name(kinetd_krfb.desktop): KRfb Desktop Sharing
eo: KRfb Tabula fordonado

en: Name(kjumpingcube.desktop): KJumpingCube
eo: Saltanta kubo

en: Name(klein.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(klines.desktop): Kolor Lines
eo: Kolorlinioj

en: Name(klipper.desktop): Klipper
eo: Poŝilo

en: Name(kmahjongg.desktop): KMahjongg
eo: Mahjongo

en: Name(kmanpart.desktop): KManPart
eo: KMan-parto

en: Name(kmenuedit.desktop): Menu Editor
eo: Menuredaktilo

en: Name(kmid.desktop): KMid
eo: MIDI-ludilo

en: Name(kmines.desktop): KMines
eo: Minoj

en: Name(kmix.desktop): KMix
eo: Miksilo

en: Name(kmixctrl_restore.desktop): Restore Mixer Settings
eo: Restarigu Miksilagordon

en: Name(kmousetool.desktop): KMouseTool
eo: Kmusilo

en: Name(kmouth.desktop): KMouth
eo: KBuŝo

en: Name(knewsticker-standalone.desktop): KNewsTicker
eo: Novaĵprezentilo

en: Name(knewsticker.desktop): News Ticker
eo: Novaĵprezentilo

en: Name(knotes.desktop): KNotes
eo: Notoj

en: Name(kntsrcfilepropsdlg.desktop): KNewsticker Source File Properties Page
eo: Ecopaĝo por Novaĵprezentilaj fontdosieroj

en: Name(kolf.desktop): Kolf
eo: Golfo

en: Name(kolourpicker.desktop): Color Picker
eo: Kolorelektilo

en: Name(kompare.desktop): Kompare
eo: Komparilo

en: Name(konq_aboutpage.desktop): About-Page for Konqueror
eo: Informpaĝo por Konkeranto

en: Name(konq_detailedlistview.desktop): Detailed List View
eo: Detala listrigardo

en: Name(konq_iconview.desktop): Icon View
eo: Piktogramrigardo

en: Name(konq_infolistview.desktop): Info List View
eo: Inforigardo

en: Name(konq_multicolumnview.desktop): MultiColumn View
eo: Multkolumna rigardo

en: Name(konq_sidebartng.desktop): Navigation Panel
eo: Navigila panelo

en: Name(konq_textview.desktop): Text View
eo: Tekstrigardo

en: Name(konq_treeview.desktop): Tree View
eo: Arba rigardo

en: Name(konqbrowser.desktop): Konqueror
eo: Konkeranto

en: Name(konquerormenu.desktop): Konqueror Profiles
eo: Konkeranta agordaro

en: Name(konquerorsu.desktop): File Manager - Super User Mode
eo: Dosieradministrilo (kiel sistemestro)

en: Name(konquest.desktop): Konquest
eo: Konkero

en: Name(konqy_preloader.desktop): KDED Konqueror Preloader Module
eo: KDED-Konkeranta antaŭŝarĝomodulo

en: Name(konsole-script.desktop): Konsole
eo: Konzolo

en: Name(konsole.desktop): Konsole
eo: Konzolo

en: Name(konsolehere.desktop): Open Terminal Here
eo: Startu terminalon ĉi tie

en: Name(konsolemenu.desktop): Terminal Sessions
eo: Terminalaplikaĵoj

en: Name(konsolepart.desktop): Terminal Emulator
eo: Terminalimitaĵo

en: Name(konsolesu.desktop): Terminal Program - Super User Mode
eo: Terminalprogramo - Superuzanta maniero

en: Name(kooka.desktop): Kooka
eo: Kokao

en: Name(kopete_addbookmarks.desktop): Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Name(kopete_addbookmarks_config.desktop): Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Name(kopete_avdeviceconfig.desktop): Devices
eo: Aparatoj

en: Name(kopete_history.desktop): History
eo: Historio

en: Name(kopete_history_config.desktop): History
eo: Historio

en: Name(korganizer.desktop): KOrganizer
eo: Organizilo

en: Name(koshell.desktop): KOffice Workspace
eo: Laborkadro

en: Name(kpackage.desktop): KPackage
eo: Pakaĵadministrilo

en: Name(kpager.desktop): KPager
eo: Paĝilo

en: Name(kpartsaver.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(kpat.desktop): Patience
eo: Solitero

en: Name(kpersonalizer.desktop): Desktop Settings Wizard
eo: Asistilo por la tabulagordo

en: Name(kpfapplet.desktop): Public File Server
eo: Publika dosierservilo

en: Name(kpilot.desktop): KPilot
eo: Palm-Piloto

en: Name(kpoker.desktop): KPoker
eo: Pokero

en: Name(kpresenter.desktop): KPresenter
eo: Prezentilo

en: Name(kregexpeditorgui.desktop): RegExp Editor Widget
eo: Redaktilo por regulesprimoj

en: Name(kreversi.desktop): KReversi
eo: Renverso

en: Name(krita.desktop): Krita
eo: Krito

en: Name(kruler.desktop): KRuler
eo: Liniilo

en: Name(ksame.desktop): SameGame
eo: Samludo

en: Name(kscd.desktop): KsCD
eo: Lumdiskludilo

en: Name(kshisen.desktop): Shisen-Sho
eo: Ŝisen-Ŝo

en: Name(kshorturifilter.desktop): ShortURIFilter
eo: Mallonga URI-filtrilo

en: Name(ksirc.desktop): KSirc
eo: IRC-kliento

en: Name(ksirtet.desktop): KSirtet
eo: Sirteto

en: Name(ksmiletris.desktop): KSmileTris
eo: Ridultetriso

en: Name(ksnake.desktop): KSnakeRace
eo: Serpentkurado

en: Name(ksnapshot.desktop): KSnapshot
eo: Ekranfotilo

en: Name(ksokoban.desktop): KSokoban
eo: Sokobano

en: Name(kspaceduel.desktop): KSpaceDuel
eo: Spacduelo

en: Name(ksplash.desktop): KSplash
eo: Ksalutŝildo

en: Name(ksplashdefault.desktop): KSplashLegacy
eo: Ksalutŝildotestamento

en: Name(ksplashredmond.desktop): KSplashRedmond
eo: Redmondo

en: Name(ksplashstandard.desktop): KSplashStandard
eo: Normala

en: Name(ksplashthememgr.desktop): Splash Screen
eo: Salutŝildo

en: Name(kspread.desktop): KSpread
eo: Tabelkalkulilo

en: Name(ksvgplugin.desktop): KSVGPlugin
eo: Vektorgrafiko-kromaĵo

en: Name(ksysguard.desktop): KSysGuard
eo: Sistemobservilo

en: Name(kthememanager.desktop): Theme Manager
eo: Etosadministrilo

en: Name(ktimemon.desktop): System Monitor
eo: Sistemstato-observilo

en: Name(ktimer.desktop): KTimer
eo: Tempoplanilo

en: Name(ktron.desktop): KTron
eo: Trono

en: Name(ktuberling.desktop): Potato Guy
eo: Terpomulo

en: Name(kudesigner.desktop): Kugar Designer
eo: Raportilo-kreilo

en: Name(kugar.desktop): Kugar
eo: Raportilo

en: Name(kuick_plugin.desktop): Kuick Copy and Move
eo: Rapidkopiilo

en: Name(kuickshow.desktop): Kuickshow
eo: Rapidmontrilo

en: Name(kumppa.desktop): Kumppa
eo: Kumpo

en: Name(kumppa.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(kuriikwsfilter.desktop): InternetKeywordsFilter
eo: Filtrilo por interretaj ŝlosilvortoj

en: Name(kurisearchfilter.desktop): SearchKeywordsFilter
eo: Filtrilo por serĉaj ŝlosilvortoj

en: Name(kuser.desktop): KUser
eo: Uzantoadministrilo

en: Name(kview.desktop): KView
eo: Rigardilo

en: Name(kviewcanvas.desktop): KView Image Viewer Widget
eo: Bildrigardilo fenestro

en: Name(kviewgeneralconfig.desktop): Application
eo: Aplikaĵo

en: Name(kweatherservice.desktop): KWeatherService
eo: VeteroServo

en: Name(kwikdisk.desktop): KwikDisk
eo: Diskokroĉilo

en: Name(kwin4.desktop): KWin4
eo: Kvar venkas

en: Name(kwindecoration.desktop): Window Decorations
eo: Fenestroaspekto

en: Name(kwinoptions.desktop): Window Behavior
eo: Fenestrokonduto

en: Name(kwinrules.desktop): Window-Specific Settings
eo: nurfenestra agordo

en: Name(kword.desktop): KWord
eo: Verkilo

en: Name(kwrite.desktop): KWrite
eo: Malnova simpla kodredaktilo

en: Name(kwrited.desktop): KDE Write Daemon
eo: Diskskrib-demono

en: Name(kwwapplet.desktop): World Wide Watch
eo: Mondhorloĝo

en: Name(kxkb.desktop): Keyboard Map Tool
eo: Klavararanĝilo

en: Name(lament.desktop): Lament (GL)
eo: Lamento (graf. bibl.)

en: Name(lament.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(lanbrowser.desktop): Local Network Browsing
eo: Traserĉado de la loka reto

en: Name(language.desktop): Country/Region & Language
eo: Lando/Regiono & Lingvo

en: Name(laser.desktop): Laser
eo: Lazero

en: Name(laser.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(lavalite.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(leo.desktop): LEO-Translate
eo: LEO-Tradukilo

en: Name(licq.desktop): Licq
eo: LICQ

en: Name(lightning.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(linguist.desktop): Qt Linguist
eo: Qt-Lingvisto

en: Name(lisa.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(lissie.desktop): Lissie
eo: Cirklulin'

en: Name(lissie.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(lmorph.desktop): Morphing Lines
eo: Ŝanĝiĝantaj linioj

en: Name(lmorph.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(localdomainurifilter.desktop): LocalDomainFilter
eo: LokaRetejo-filtrilo

en: Name(loop.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(lskat.desktop): Lieutnant Skat
eo: Leŭtenanta skato

en: Name(lynxoncurrent.desktop): UADescription (Lynx 2.8.3)
eo: UA-Priskribo (Lynx 2.8.3)

en: Name(mamma.desktop): Mamma - Mother of all Search Engines
eo: Mamma - Patrino de ĉiuj retserĉiloj

en: Name(maze.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(media.desktop): Storage Media
eo: Konservejo

en: Name(media_eject.desktop): Eject
eo: Eligo

en: Name(media_mount.desktop): Mount
eo: Kroĉo

en: Name(media_unmount.desktop): Unmount
eo: Malkroĉo

en: Name(mediaapplet.desktop): Storage Media
eo: Konservejo

en: Name(mediamanager.desktop): KDED Media Manager
eo: Konserveja administrilo

en: Name(memory.desktop): Memory
eo: Memoro

en: Name(memscroller.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(menger.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(metaballs.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(methane.desktop): Super Methane Brothers
eo: Supermetanaj fratoj

en: Name(mirrorblob.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(mismunch.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(moebius.desktop): Moebius (GL)
eo: Mebiuso (graf. bibl.)

en: Name(moebius.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(moire.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(moire2.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(molecule.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(morph3d.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(mountain.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(mouse.desktop): Mouse
eo: Muso

en: Name(mozoncurrent12.desktop): UADescription (Mozilla 1.2.1 on current)
eo: UA-Priskribo (Mozilo 1.2.1 sub nuna)

en: Name(mozoncurrent16.desktop): UADescription (Mozilla 1.6 on current)
eo: UA-Priskribo (Mozilo 1.6 sub nuna)

en: Name(msdn.desktop): Microsoft Developer Network Search
eo: Serĉo en la Mikrosofta-programisto-reto

en: Name(munch.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(mutt.desktop): Mutt
eo: Retpoŝtilo Mutt

en: Name(mwm.desktop): MWM
eo: MFA

en: Name(naughtyapplet.desktop): Runaway Process Catcher
eo: Kaptilo por eskapitaj procezoj

en: Name(nerverot.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(nic.desktop): Network Interfaces
eo: Retinterfacoj

en: Name(nl-telephone.desktop): Telephonebook Search Provider
eo: Telefonlibro-serĉprovizanto

en: Name(nl-teletekst.desktop): Teletekst Search Provider
eo: Teletekst-serĉprovizanto

en: Name(nn301oncurrent.desktop): UADescription (NN 3.01 on current)
eo: UA-Priskribo (NN 3.01 sub nuna)

en: Name(nn475oncurrent.desktop): UADescription (NN 4.76 on current)
eo: UA-Priskribo (NN 4.76 sub nuna)

en: Name(nn475onwin95.desktop): UADescription (NN 4.7 on Windows 95)
eo: UA-Priskribo (NN 4.7 sub Vindozo 95)

en: Name(nn476onppc.desktop): UADescription (NN on Mac PPC)
eo: UA-Priskribo (NN sub Mac-PPC)

en: Name(noatun.desktop): Noatun
eo: Sonorludilo

en: Name(noof.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(noseguy.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(ns71oncurrent.desktop): UADescription (Netscape 7.1 on current)
eo: UA-Priskribo (Netskapo 7.1 sub nuna)

en: Name(ns71onwinnt51.desktop): UADescription (Netscape 7.1 on XP)
eo: UA-Priskribo (Netskapo 7.1 sub Vindozo XP)

en: Name(op403onwinnt4.desktop): UADescription (Opera 4.03 on NT)
eo: UA-Priskribo (Opera 4.03 sub NT)

en: Name(openbox.desktop): Openbox
eo: Malfermujo

en: Name(opera.desktop): Opera
eo: Opero

en: Name(pacman.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(panel.desktop): Panels
eo: Paneloj

en: Name(partitions.desktop): Partitions
eo: Subdiskoj

en: Name(pedal.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(penetrate.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(penguin-command.desktop): Penguin Command
eo: Pingvinkomando

en: Name(penrose.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(petri.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(pgpkeys.desktop): OpenPGP Key Search
eo: OpenPGP-serĉo

en: Name(phosphor.desktop): Phosphor
eo: Fosforo

en: Name(phosphor.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(php.desktop): PHP Search
eo: PHP-serĉo

en: Name(piecewise.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(pine.desktop): Pine
eo: Pino

en: Name(pipes.desktop): Pipes - another (GL)
eo: Tuboj aliaj (graf. bibl.)

en: Name(pipes.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(polyhedra.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(polyominoes.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(polytopes.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(pong.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(popsquares.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(ppracer.desktop): PlanetPenguinRacer
eo: PlanetPenguinjoglitado

en: Name(prefmenu.desktop): Settings
eo: Agordo

en: Name(printers.desktop): Printers
eo: Presiloj

en: Name(printmenu.desktop): Print System
eo: Presosistemo

en: Name(printmgr.desktop): Printing Manager
eo: Presadministrilo

en: Name(printsystem.desktop): Print System Browser
eo: Rigardilo por presosistemo

en: Name(privacy.desktop): Privacy
eo: Privataj aferoj

en: Name(processor.desktop): Processor
eo: Procezilo

en: Name(providence.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(proxy.desktop): Proxy
eo: Prokuriloj

en: Name(pulsar.desktop): Pulsar (GL)
eo: Pulsanta stelo (graf. bibl.)

en: Name(pulsar.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(pyro.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(python.desktop): Python Reference Manual
eo: Pitono-manlibro

en: Name(qix.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(qt.desktop): Latest Qt Online Documentation
eo: La plej aktuala reta QT Dokumentaro

en: Name(queens.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(quicklauncher.desktop): Quick Launcher
eo: Rapidlanĉilo

en: Name(qvwm.desktop): QVWM
eo: QVFA

en: Name(rae.desktop): Dictionary of the Spanish Academy (RAE)
eo: Vortaro de la Reĝa Akademio Hispana

en: Name(rd-bomb.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(recentdocs.desktop): Recent Documents
eo: Lastaj dokumentoj

en: Name(renimagedlg.desktop): Image Displayer
eo: Bildprezentilo

en: Name(rfc.desktop): IETF Requests for Comments
eo: IETF-Komentodokumento (RFC)

en: Name(ripples.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(rocks.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(rocksndiamonds.desktop): Rocks n Diamonds
eo: Rokoj kaj diamantoj

en: Name(rorschach.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(rotor.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(rotzoomer.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(rpmfind.desktop): RPM-Find
eo: RPM-trovilo

en: Name(rubik.desktop): Rubik Cube (GL)
eo: Rubikkubo (graf. bibl.)

en: Name(rubik.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(ruby_application_archive.desktop): Ruby Application Archive
eo: Aplikaĵoaĥivo por "Ruby"

en: Name(sballs.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(scanservice.desktop): KDE Scan Service
eo: Bildcifereciga servo (skano)

en: Name(screensaver.desktop): Screen Saver
eo: Ekrankurteno

en: Name(seek.desktop): GO.com
eo: Go.com

en: Name(session-properties.desktop): Sessions
eo: Sesioj

en: Name(settings.desktop): Settings
eo: Agordo

en: Name(shadebobs.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(sidebarextension.desktop): Universal Sidebar
eo: Ĝenerala flankzono

en: Name(sierpinski.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(sierpinski3d.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(slidescreen.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(slip.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(smbstatus.desktop): Samba Status
eo: Sambo-stato

en: Name(sonar.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(sonar.desktop): Sonar
eo: Sonoro

en: Name(sound.desktop): Sound
eo: Sonoro

en: Name(sourceforge.desktop): SourceForge
eo: Programforĝejo

en: Name(speedmine.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(spellchecking.desktop): Spell Checker
eo: Literumilo

en: Name(sphere.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(spheremonics.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(spiral.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(spotlight.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(sproingies.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(sproingies.desktop): Sproingies (GL)
eo: Sprojngoj (graf. bibl.)

en: Name(squiral.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(stairs.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(stairs.desktop): Stairs (GL)
eo: Ŝtupoj (graf. bibl.)

en: Name(starfish.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(starfish.desktop): Starfish
eo: Marstelo

en: Name(starwars.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(stonerview.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(strange.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(style.desktop): Style
eo: Stilo

en: Name(substrate.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(superquadrics.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(superquadrics.desktop): Superquadrics (GL)
eo: Superkvadrato (graf. bibl.)

en: Name(suse-applications.directory): Applications
eo: Aplikaĵoj

en: Name(suse-games-arcade.directory): Arcade
eo: Arkado

en: Name(suse-system.directory): System
eo: Sistemo

en: Name(suse-toys.directory): Toys
eo: Amuzaĵoj

en: Name(suse-utility.directory): Utilities
eo: Utilaĵoj

en: Name(svgthumbnail.desktop): Scalable Vector Graphics
eo: Vektorgrafikoj

en: Name(sweep.desktop): Sweep
eo: Balau

en: Name(swirl.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(swirl.desktop): Swirl
eo: Kirlo

en: Name(systemtrayapplet.desktop): System Tray
eo: Sistempleto

en: Name(t3d.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(t3d.desktop): Time 3D
eo: Tempo 3D

en: Name(tangram.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(taskbarapplet.desktop): Taskbar
eo: Tasklistelo

en: Name(taskbarextension.desktop): External Taskbar
eo: Eksterna tasklistelo

en: Name(text-ada-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-c++-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-c++h-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-ch-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-css-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-diff-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-html-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-java-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-log-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-makefile-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-pas-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-perl-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-python-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-tcl-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-tex-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-xml-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(text-xslt-print.desktop): Print...
eo: Presu...

en: Name(textthumbnail.desktop): Text Files
eo: Tekstdosieroj

en: Name(thesaurus.desktop): Merriam-Webster Thesaurus
eo: Merriam - Webster-tezaŭro

en: Name(thornbird.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(timetunnel.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(trashapplet.desktop): Trash
eo: Rubujo

en: Name(triangle.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(triangle.desktop): Triangle
eo: Triangulo

en: Name(truchet.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(twang.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(twm.desktop): TWM
eo: TFA

en: Name(useragent.desktop): Browser Identification
eo: TTT-legila identeco

en: Name(vermiculate.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(vidwhacker.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(vines.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(w3moncurrent.desktop): UADescription (w3m 0.1.9)
eo: UA-Priskribo (w3m 0.1.9)

en: Name(wander.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(webarchivethumbnail.desktop): Web Archives
eo: TTT-arĥivoj

en: Name(websearch.desktop): Web Search
eo: TTT-serĉo

en: Name(webster.desktop): Merriam-Webster Dictionary
eo: Merriam - Webster-vortaro

en: Name(wgetoncurrent.desktop): UADescription (Wget 1.5.3)
eo: UA-Priskribo (Wget 1.5.3)

en: Name(whatis.desktop): Whatis Query
eo: Kio-estas-demando

en: Name(whirlwindwarp.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(whirlygig.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(wikipedia.desktop): Wikipedia - The Free Encyclopedia
eo: Vikipedio - la libera enciklopedio

en: Name(wordref.desktop): WordReference.com English Dictionary
eo: WordReference.com angla vortaro

en: Name(worm.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(wormhole.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(xanalogtv.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(xboard.desktop): Xboard
eo: X-Breto

en: Name(xcalc.desktop): X Calc
eo: XKalkulilo

en: Name(xclipboard.desktop): X Clipboard
eo: XPoŝo

en: Name(xemacs.desktop): X Emacs
eo: XEmakso

en: Name(xflame.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(xjack.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(xload.desktop): X Load
eo: XŜarĝo

en: Name(xlyap.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(xmag.desktop): X Magnifier
eo: X-Pligrandigilo

en: Name(xmatrix.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(xmatrix.desktop): The Matrix
eo: La Matrico

en: Name(xosview.desktop): X osview
eo: XOperaciumrigardo

en: Name(xpdf.desktop): X PDF
eo: XPDF

en: Name(xpinguin.desktop): Tux
eo: Tuĉjo

en: Name(xrayswarm.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(xscorch.desktop): XScorch
eo: XSkorĉo

en: Name(xserver.desktop): X-Server
eo: X-servilo

en: Name(xspirograph.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(xsublim.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(xteevee.desktop): Setup...
eo: Agordo...

en: Name(xterm.desktop): X Terminal
eo: XTerminalo

en: Name(zoom.desktop): Setup...
eo: Agordo...
