f-spot - en to nb translation catalogue (216 entries)

en: F-Spot Photo Viewer
nb: F-spot bildebehandling

en: By Extension
nb: Etter filendelse

en: Unsupported file format.
nb: Filformatet er ikke støttet av programmet.

en: Determine File Type:
nb: Bestem filtype:

en: Load Image
nb: Hent bilde

en: Save Image
nb: Lagre bilde

en: No image loaded.
nb: Ingen bilde hentet.

en: Can't save non local files.
nb: Kan ikke lagre ikke-lokale filer.

en: Unsupported image type for saving.
nb: Filtypen er ikke støttet for lagring.

en: interpolation type
nb: interpolasjonstype

en: the type of interpolation to use
nb: typen interpolasjon som skal brukes

en: check type
nb: rutenettype

en: the type of chequering to use
nb: type rutenett som skal brukes

en: the size of chequers to use
nb: størrelsen på rutenettet

en: dither
nb: fargereduksjonskompensasjon

en: dither type
nb: fargereduksjonskompensasjonstype

en: File not found
nb: Fil ikke funnet

en: Unknown transform type %d
nb: Ukjent transformasjonstype %d

en: Operation failed
nb: Operasjon feilet

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Path
nb: Sti

en: File
nb: Fil

en: Index
nb: Indeks

en: Downloading Previews
nb: Laster ned forhåndsvisninger

en: Downloading Preview of {0}
nb: Laster ned forhåndsvisning av {0}

en: Unknown destination.
nb: Ukjent mål.

en: When copying files from a camera you must select a valid destination on the local filesystem
nb: Ved kopiering av filer fra et kamera må du velge et gyldig mål på det lokale filsystemet

en: Unable to create directory.
nb: Klarte ikke å opprette mappe.

en: Error "{0}" while creating directory "{1}".  Check that the path and permissions are correct and try again
nb: Feil «{0}» under oppretting av mappen «{1}». Undersøk at stien og rettighetene er riktige og prøv igjen

en: Transferring Pictures
nb: Overfører bilder

en: Copying file {0} of {1}
nb: Kopierer fil {0} av {1}

en: Done Copying Files
nb: Ferdig med kopiering av filer

en: Download Complete
nb: Ferdig med nedlasting

en: Error transferring file
nb: Feil under overføring av fil

en: Transferring "{0}" from camera
nb: Overfører «{0}» fra kamera

en: Select Destination
nb: Velg mål

en: Camera
nb: Kamera

en: Transferring picture "{0}" To CD
nb: Overfører bilde «{0}» til CD

note: This indicates the current photo is photo {0} of {1} out of photos
en: {0} of {1}
nb: {0} av {1}

en: Done Sending Photos
nb: Ferdig med sending av bilder

en: Transfer Complete
nb: Ferdig med overføring

en: Error While Transferring
nb: Feil under overføring

en: Error Transferring
nb: Feil under overføring

en: Error: Error while transferring; Aborting
nb: Feil: Feil under overføring. Avbryter

en: Error: File Already Exists; Aborting
nb: Feil: Fila finnes allerede. Avbryter

en: Error saving adjusted photo
nb: Feil ved lagring av endret foto

en: Image Directory
nb: Bildemappe

en: Thumbnail Directory
nb: Miniatyrbildemappe

en: Exif Directory
nb: Exif-mappe

en: GPS Directory
nb: GPS-mappe

en: InterOperability Directory
nb: Samkjøringsmappe

en: Unknown Directory
nb: Ukjent mappe

en: Uploading picture "{0}"
nb: Laster opp bilde «{0}»

en: Upload Complete
nb: Ferdig med opplasting

en: Unable to log on.
nb: Klarer ikke å logge på.

en: Uploading Pictures
nb: Laster opp bilder

en: Building Gallery
nb: Bygger galleri

note: Abbreviation of previous
en: Prev
nb: Forrige

en: Next
nb: Neste

en: Gallery generated by
nb: Galleri generert av

en: Page:
nb: Side:

en: Exit fullscreen
nb: Lukk fullskjerm

en: <b>Account</b>
nb: <b>Konto</b>

en: <b>Color Temperature</b>
nb: <b>Fargetemperatur</b>

en: <b>Destination</b>
nb: <b>Mål</b>

en: <b>End Date</b>
nb: <b>Sluttdato</b>

en: <b>Export Method</b>
nb: <b>Eksporteringsmetode</b>

en: <b>Exposure</b>
nb: <b>Eksponering</b>

en: <b>Gallery</b>
nb: <b>Galleri</b>

en: <b>Photograph Layout</b>
nb: <b>Bildelayout</b>

en: <b>Photos</b>
nb: <b>Foto</b>

en: <b>Predefined</b>
nb: <b>Forhåndsdefinert</b>

en: <b>Preview</b>
nb: <b>Forhåndsvisning</b>

en: <b>Printer Details</b>
nb: <b>Skriverdetaljer</b>

en: <b>Start Date</b>
nb: <b>Startdato</b>

en: <b>Style</b>
nb: <b>Stil</b>

en: <span weight='bold' size='larger'>Error Connecting to Gallery</span>
nb: <span weight='bold' size='larger'>Feil under tilkobling til galleri</span>

en: Ad_just Color...
nb: _Juster farge

en: Adjust Color
nb: Juster farge

en: Browse
nb: Finn

en: Camera Selection
nb: Kamerautvalg

en: Co_nfigure
nb: Sett _opp

en: Create CD
nb: Lag CD

en: Create New _Tag...
nb: Opprett nytt _merke...

en: Directory
nb: Mappe

en: Display Side_bar
nb: Vis _sidefelt

en: Display T_ags
nb: Vis _merker

en: Display _Dates
nb: Vis _datoer

en: Display _Timeline
nb: Vis _tidslinje

en: Edit Tag Icon
nb: Redigér merkeikon

en: Export
nb: Eksportér

en: Export to _Flickr...
nb: Eksportér til _Flickr:

en: Export to _Folder...
nb: Eksportér til _mappe:

en: Export to _Web Gallery...
nb: Eksporter til _nettgalleri...

en: F-Spot Photo Album
nb: F-spot fotoalbum

en: F-Spot View
nb: F-Spot bildebehandling

en: Fin_d
nb: _Finn

en: Find by _Tag
nb: Finn med _merke

en: Folder Export
nb: Eksportér mappe

en: Full Page
    Standard - 4x6
nb: Hel side
    Standard - 4x6

en: Gallery
nb: Galleri

en: Hairline
    0.25"
    0.5"
    1"
nb: Hårlinje
    0.25"
    0.5"
    1"

en: Import
nb: Importér

en: Import Source:
nb: Importer kilde:

en: None
    Title
    Filename
    Date
    Photo Details
nb: Ingen
    Tittel
    Filnavn
    Dato
    Fotodetaljer

en: Page 1 of 3
nb: Side 1 av 3

en: Photo 0 of 0
nb: Foto 0 av 0

en: Please verify that the settings for this gallery are correct.
nb: Undersøk at innstillingene for galleriet er riktige.

en: Previous
nb: Forrige

en: Rem_ove Tag
nb: _Fjern merke

en: Rotate _Left
nb: Rotér mot _venstre

en: Rotate _Right
nb: Rotér mot _høyre

en: Select _All
nb: Velg _alle

en: Select _None
nb: Velg _ingen

en: Selected Camera:
nb: Valgt kamera:

en: Selection
    Gallery
    Viewport
nb: Utvalg
    Galleri
    Synsfelt

en: Send _Mail...
nb: Send _e-post...

en: Set _Date Range...
nb: Sett _datointervall...

en: Set as _Background
nb: Bruk som _bakgrunn

en: Show or hide the side pane
nb: Vis eller skjul sidefeltet

en: Show or hide the toolbar
nb: Vis eller skjul verktøylinjen

en: Side _pane
nb: Side_felt

en: Toolbar
nb: Verktøylinje

en: View
nb: Vis

en: _Attach Tag
nb: _Legg til merke

en: _Clear Date Range
nb: _Nullstill datointervall

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Delete Selected Tag
nb: _Slett valgt merke

en: _Delete Version
nb: _Slett versjon

en: _Edit Selected Tag...
nb: _Redigér valgt merke...

en: _Export
nb: _Eksportér

en: _Fullscreen
nb: _Fullskjerm

en: _Import...
nb: _Importér...

en: _Month
nb: _Måned

en: _Print...
nb: _Skriv ut...

en: _Remove From Catalog
nb: _Fjern fra katalog

en: _Remove Tag From Selection
nb: _Fjern merke fra utvalg

en: _Rename Version
nb: _Endre versjonsnavn

en: _Sharpen...
nb: _Skjerp...

en: _Slideshow
nb: _Bildefremvisning

en: _Tags
nb: _Merker

en: _Version
nb: _Versjon

en: _View
nb: _Vis

en: dialog1
nb: meldingsdialog1

en: pixels
nb: piksler

en: (No Gallery)
nb: (Ingen galleri)

en: (Not Connected)
nb: (Ikke tilkoplet)

en: (No Albums)
nb: (Ingen album)

en: Select Folder
nb: Velg mappe

en: (No Cameras Detected)
nb: (Ingen kameraer funnet)

en: Directory does not exist.
nb: Mappen finnes ikke.

en: The directory you selected "{0}" does not exist.  Please choose a different directory
nb: Mappa du valgte «{0}», finnes ikke. Velg en annen mappe

en: Select Tag
nb: Velg merke

en: Name:
nb: Navn:

en: Version:
nb: Versjon:

en: Date:
nb: Dato:

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Exposure:
nb: Eksponering:

note: The label for the root category is used in new and edit tag dialogs
en: (None)
nb: (Ingen)

en: Error saving sharpened photo
nb: Feil ved lagring av oppskarpet foto

en: Amount:
nb: Mengde:

en: Threshold:
nb: Terskel:

en: No cameras detected.
nb: Ingen kameraer funnet.

en: F-Spot was unable to find any cameras attached to this system.  Double check that the camera is connected and has power
nb: F-Spot klarte ikke å finne noen kameraer koblet til. Dobbeltsjekk at kameraet er tilkoblet og at det har strøm

en: Error connecting to camera
nb: Feil ved tilkobling til kamera

en: Received error "{0}" while connecting to camera
nb: Mottok feil «{0}» ved tilkobling til kamera

en: Unsharp Mask
nb: Uskarpmaske

en: Delete the selected photo permanently? | Delete the {0} selected photos permanently?
nb[0]: Slett det valgte bildet permanent?
nb[1]: Slett de {0} valgte bildene permanent?

en: This deletes all versions of the selected photo from your drive. | This deletes all versions of the selected photos from your drive.
nb[0]: Dette sletter alle versjoner av det valgte bildet fra harddisken din.
nb[1]: Dette sletter alle versjoner av de valgte bildene fra harddisken din.

en: _Delete photo | _Delete photos
nb[0]: Slett bilde
nb[1]: Slett bilder

en: Remove the selected photo from F-Spot? | Remove the {0} selected photos from F-Spot?
nb[0]: Fjern det valgte bildet fra F-Spot?
nb[1]: Fjern de {0} valgte bildene fra F-Spot?

en: If you remove photos from the F-Spot catalog all tag information will be lost. The photos remain on your computer and can be imported into F-Spot again.
nb: Hvis du fjerner bilder fra F-Spot-katalogen, vil all merkeinformasjon gå tapt. Bildene vil fremdeles være lagret på datamaskinen, og de kan importeres til F-Spot igjen seinere.

en: _Remove from Catalog
nb: _Fjern fra F-Spot

en: If you delete a tag, all associations with photos are lost.
nb: Hvis du sletter et merke, vil merkets tilknytninger til bilder gå tapt.

en: _Delete tag | _Delete tags
nb[0]: _Slett merke
nb[1]: _Slett merker

en: Remove From Catalog
nb: Fjern fra katalog

en: Delete From Drive
nb: Slett fra stasjon

note: FIXME TagMenu is ugly.
en: Attach Tag
nb: Legg til merke

note: FIXME finish the IPhotoSelection stuff and move the activate handler into the class this current method is way too complicated.
en: Remove Tag
nb: Fjern merke

en: Modified | Modified ({0})
nb[0]: Endret
nb[1]: Endret ({0})

note: Fixme this should really set parent menu items insensitve
en: (No Tags)
nb: (Ingen merker)

en: Create New Version
nb: Opprett ny versjon

en: Rename Version
nb: Endre versjonsnavn

en: New name:
nb: Nytt navn:

en: Really Delete?
nb: Vil du slette?

en: Really delete version "{0}"?
nb: Vil du slette versjon «{0}»?

en: (No Edits)
nb: (Ingen redigeringer)

en: No Constraint
nb: Ingen begrensning

en: 4 x 3 (Book)
nb: 4 x 3 (bok)

en: 4 x 6 (Postcard)
nb: 4 x 6 (postkort)

en: 4 x 3 Portrait (Book)
nb: 4 x 3 portrett (bok)

en: 4 x 6 Portrait (Postcard)
nb: 4 x 6 portrett (postkort)

en: 5 x 7 Portrait (L, 2L)
nb: 5 x 7 portrett (L, 2L)

en: 8 x 10 Portrait
nb: 8 x 10 portrett

en: Square
nb: Kvadratisk

en: Remove redeye from selected area
nb: Fjern røde øyne fra valgt område

en: Error editing photo
nb: Feil ved redigering av bilde

en: No selection available
nb: Ingen markerte områder tilgjengelig

en: Constrain the aspect ratio of the selection
nb: Begrens høyde/bredde forholdet til det markerte området

en: Received error "{0}" while attempting to rotate {1}
nb: Mottok feil «{0}» ved forsøk på å rotere {1}

en: Crop
nb: Beskjær

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: Loading
nb: Henter

en: Create New Tag
nb: Opprett nytt merke

en: Question
nb: Spørsmål

en: Reduce Red-Eye
nb: Reduser røde øyne

en: Slideshow
nb: Bildefremvisning

en: Near
nb: Nærme

en: Far
nb: Langt ifra

en: This name is already in use
nb: Dette navnet er allerede i bruk

en: Edit Tag
nb: Redigér merke

en: Photo {0} of {1}
nb: Foto {0} av {1}

note: Mono.Unix.Error error = Mono.Unix.Stdlib.GetLastError ();
en: Unable to create temporary file
nb: Klarte ikke å opprette midlertidig fil

en: There was an error invoking the external handler
nb: Det skjedde en feil ved kjøring av ekstern håndterer

en: Received error:
    "{0}"
nb: Mottok feil:
    «{0}»

en: Find:
nb: Finn:
